Mardin Büyükşehir Belediyesi, mevsimsel hava şartlarına göre haşerelerinde üremesini önlemek için 12 ay boyunca ilaçlama ilaçlama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, kış mevsimi öncesi 10 ilçe, 860 mahalle ve mezralarda Kışlak İlaçlama Çalışmalarına başladı. Bu kapsamda, tüm ilçe merkezleri ve kırsal mahallelerde cadde ve sokaklarda haşerelerin üremesini önlemek için çöp konteynırlarında gübrelik alanların da karasinek, sazlıklarda sivrisinek larva ilaçlama çalışması ve boş inşaat alanlarında sisleme cihazı ile kışlak ilaçlama çalışmaları sürdürüyor. 

Kışlak ilaçlama çalışmaları kent merkezide her gün yapılırken, ilçe merkezileri ile büyük beldelerde haftada iki gün ve kırsal mahallelerde ise hafta bir gün yapılmaktadır. 

Vali Akkoyun, Türkiye Çevre Haftası etkinliklerine katıldı Vali Akkoyun, Türkiye Çevre Haftası etkinliklerine katıldı

Kışın yapılan ilaçlama çalışması ile karasinek, sivrisinek ve haşerelerin üremesi ve özellikle yaz aylarında çoğalmasının önüne geçilir. Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, vatandaşların yıl boyunca rahat ve huzurlu bir yaşam geçirmeleri için aralıksız ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.