Mardin İtfaiyesi Çalışmalarında Başarılı Oldu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman İtfaiye sorumluluğunda yer alan bütün olaylara başarı ile müdahale edildiğini söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri 10 ay gibi kısa bir sürede gelişerek başarılı bir İtfaiye konumuna geldi. İtfaiye ekipmanlarını ve personellerini nitelikli hale getiren Belediye, yangınlara ve kazalara müdahalede gözle görülen bir başarı sağladı. 10 ay içinde 2 bin 070 adet yangına müdahale edildi. Bunun yanında 300 adet kurtarma ve 160 adet kazada etkin ve başarılı bir çalışma sergilendi. Ayrıca kent genelinde anız yangınlarında ise Türkiye’de ender bulunan hava üfleme motoruyla kısa sürede sonuç alındı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin çalışmaları ile beğeni kazandığını aktaran ve Çalışmalar hakkında bilgi veren Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İtfaiyemizin kalitesini arttırdık ve nitelikli hale getirdik” dedi.

 Yaman, “İlimizde yangınla mücadelede en aktif rolü üstlenen Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ni göreve geldiğimizde hızlı bir şekilde yeniledik. Personelimizi günün teknolojik gelişmelerine vakıf olan bir duruma getirdik. Öte yandan ekipmanlarımızı da yenileyerek yangın ve kaza gibi olaylara müdahale edilmesini daha etkin kıldık. İtfaiyemiz kısa sürede hemşehrilerimizin takdirini kazandı” ifadesini kullandı.

Personel eğitimleri devam edecek

Personelin gelişmesi için eğitimlere de önem verdiklerini dile getiren Yaman, “Biz özelikle itfaiye personelimizin en iyi hale gelmesini istiyoruz. Yangınlara ve kazalara müdahalede başarı oranlarını en üst seviyeye çıkarmak için çaba veriyoruz. Bu nedenle eğitimlerimize ara vermeden devam edeceğiz. Bu konuda gerekli teknolojiyi ise takip ederek itfaiyemize sürekli güncel tutacağız” dedi.