Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)’u kazanarak Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih eden ve araştırma görevlisi kadrosuyla atamaları yapılan asistan doktorlar beyaz yeleklerini giyerek göreve başladı. 


Göreve başlayan asistan doktorlar, Tıp Fakültesi Dekanlığında Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Abdussamet Batur ve Doç. Dr. Hasan Basri Savaş ile bir araya gelerek Tıp Fakültesinin son durumu, asistan eğitim süreci, bilimsel araştırma, eğitim ve klinik hizmetlerin yürütülme usulleriyle ilgili bilgi aldılar.

Asistan Doktorlar Mardin’de Hem Sağlık Hizmeti Verecek Hem Uzmanlık Eğitim Alacak


“Acil Tıp”, “Anesteziyoloji ve Reanimasyon” ile “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları” anabilim dallarında ilk aşamada dörder asistan doktor olmak üzere toplam 12 asistan doktor ataması yapıldığını belirten Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Abdussamet Batur, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık hizmeti verecek olan doktorların aynı zamanda burada uzmanlık eğitimlerini de alacağını belirtti.
Bu yıl ilk defa lisans öğrencisi de aldıklarını söyleyen Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Basri Savaş, yeni dönem için araştırma görevlisi taleplerinin artarak devam ettiğini, asistan doktor sayısının artmasının Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Tıp Fakültemiz için verilecek hizmetlerde ilerleme oluşturacağını belirtti. 


Savaş, Mardin sağlık alanı için bir kazanım olan asistan doktorların ayrıca lisans düzeyinde tıp eğitimine de katkı sunacağını ve Tıp Fakültesine prestij sağlayacağını sözlerine ekleyerek görevlerine başlayan asistan doktorlara başarılar diledi.

Mardin’de Glutensiz Kafe Fırın Açılıyor Mardin’de Glutensiz Kafe Fırın Açılıyor

Asistanlar Mardin’de Göreve Yapacak Olmanın Heyecanını Yaşıyor
Beyaz yeleklerini giyerek göreve başlayan çiçeği burnunda asistan doktorlar da Mardin’de ve kuruluş sürecini hızlıca tamamlayan Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesinde hem eğitim görecek olmaktan hem de sağlık hizmetlerine katkı verecek olmaktan dolayı mutlu ve heyecanlı olduklarını ifade ettiler.