İşgalci siyonist israil soykırımına maruz kalan Filistin halkının, haklı davasında yanında olduklarını hissettirmek adına, Bahçelievler ve Gölcük Mahallelerinin sınırında bulunan Mezarlık Caddesi Belediye meclis kararıyla Filistin Caddesi olarak değiştirildi.

Bu münasebetle cadde girişinde Midyat Protokolü, STK ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşların katılımıyla Midyat Belediyesi tarafından açılış töreni gerçekleştirildi.

Törende Midyat İlçe Müftüsü Ergün Bulunmaz, Gazze'de mücahitlerin zaferi, Filistin davasının tüm Müslümanlarca hakkıyla idrak edilmesi ve siyonist işgalcilerin mağlup olması için dua etti.

Caddeye Filistin adının verilmesi hakkında konuşan Belediye Meclis Üyesi Av. Mehmet Sait Baş, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduklarını ve her zaman hatırlanması adına en azından bu şekilde destek olmak istediklerini söyledi.

Midyat’ta Kadir Gecesi dualarla idrak edildi Midyat’ta Kadir Gecesi dualarla idrak edildi

"Filistinli kardeşlerimizin acılarını yüreğimizde yaşıyoruz"

Baş, "Maalesef şu an Gazze'de Filistin'de bir vahşet işleniyor. Bir insanlık suçu işleniyor. Terör örgütü tarafından Filistinli kardeşlerimiz vahşice katledilmektedir. Biz öncelikle bu yapılan vahşeti, bu saldırıları lanetliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin acılarını yüreğimizde yaşıyoruz. Bu vesileyle şehit olmuş olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize de Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Bu yaşanan olaylardan dolayı derin üzüntü yaşamaktayız. Gerçekten yüreğimiz Filistinli kardeşlerimizledir. Belediye başkanımız da bu konuda sağ olsun her türlü desteğini vermektedir. Onun talimatıyla birçok çalışma yapılmaktadır. Biz de bu talimatlar doğrultusunda Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için en azından bir caddemizin ismini Filistin caddesi olarak vermek istedik. Bu caddemiz Midyat'ın en uzun caddelerinden bir tanesidir. İki mahalleyi birbirine bağlamaktadır. Belediye meclisimizde bu caddeye Filistin ismini verdik." diye konuştu.  

"Devlet yetkililerimize çağrımızdır, lütfen biraz daha somut adımlar atalım, kardeşlerimize sahip çıkalım"

Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Mehmet Nas, "Maalesef üzülerek ifade ediyorum. Hepimizi derinden etkileyen Gazze'de büyük bir vahşet ve bir katliam oluyor. Filistinli kardeşlerimizin bu yaşadığı zor süreçte istiyoruz ki, maddi manevi her türlü onların yanında olabilelim. Devlet yetkililerimize çağrımızdır. Lütfen biraz daha somut adımlar atalım. Şu kardeşlerimize sahip çıkalım. Gerçekten Müslüman aleminin kanayan bir yarası oldu. Bugün de Bahçelievler Mahallemizde önemli bir caddenin ismi değişti. Filistin Caddesi olarak yapıldı. Çok anlamlı ve çok kıymetli buluyoruz bu çalışmayı. Çünkü hep aklımızda zihnimizde kalsın. Filistinli kardeşlerimiz bir an olsun unutmamak adına gerçekten önemli bir çalışma. İnşallah ümit ediyoruz ki Müslüman ülkelerin yöneticileri bir an evvel somut adımlar atarak bu katliama bu vahşete bir son verirler. Bizler Türkiye halkı olarak Filistinli kardeşlerimizin hep yanında olacağız. Dualarımızda maddi manevi her zaman onların yanında destekçisi olacağız inşallah. Gerçekten bu anlamlı caddenin ismini de değiştirerek bu projeyi Belediye Başkanımız Sayın Veysi Bey'e de çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok anlamlı. Bir nebze de olsa kardeşlerimizin yanında anılması insanların zihninde bu caddenin anılması gerçekten önemli. Kendilerini tebrik ediyoruz ve emeği geçenlere de teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Ardından tüm katılımcılar caddede bir müddet yürüyüş yaptı. (İLKHA)
 

2023/11/21349905911700120398.jpg

2023/11/16677122881700120396.jpg

2023/11/1432215711700120398.jpg

2023/11/9706262571700120397.jpg

2023/11/10792364411700120397.jpg