Mardin´de 28 Şubat Gazete Manşetleri Sergilendi.

Ak Parti İl başkanlığı açık havada, 28 Şubat 1997 Olayları Gazete Manşetlerini sergiledi, basın açıklaması ile süreç hatırlatıldı.

Mardin´de 28 Şubat Gazete Manşetleri Sergilendi.

Mardin´de 28 Şubat Gazete Manşetleri Sergilendi

Ak Parti İl başkanlığı açık havada, 28 Şubat 1997 Olayları Gazete Manşetlerini sergiledi, basın açıklaması ile süreç hatırlatıldı.

Ak parti il başkanlığı ile kadın kolları ve gençlik örgütlerinin ortaklaşa hazırladıkları 28 Şubat 1997 yılı olaylarını içeren ve çeşitli gazetelerde çıkan haberlerin manşetleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında açık alanda sergilendi, İl Başkanı Nihat Eri basın açıklaması yaptı.

Ak partililerin ve meraklı vatandaşların katılımı ile, 28 Şubat sürecinde, ulusal gazetelerde çıkan haberler, meşhetler halinde panolara yerleştirilerek halkı tanıtıldı.

Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri, 28 Şubat 1997 tarihinde Türkiye´nin post modern bir darbeye maruz kaldığını, 28 Şubat darbesinin yıldönümünde, tüm darbeleri şiddetle kınadıklarını söyledi.

Darbe bir insanlık suçudur.

Darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alındığını, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlüklerin kesintiye uğratıldığını kay eden Eri “28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dâhil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar.

Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı.

Darbeciler tarafından Başbakanlar, Bakanlar hükümetten tard edildi. Partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı(!)” yapıldı.

Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu Kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip, hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi.

Ancak, 15 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere Hükümetimiz ve Milletimiz darbeler tarihine nokta koymuştur. Son hain örneğini15 Temmuzda bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz. Ak Parti olarak bu noktadaki kararlığımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz. Milletimizin feraseti, cesaret ve gayreti ile artık o günleri hiçbir zaman yaşamayacağımıza inanıyoruz.

Milletin kendi kendini yönetme hakkının ve milli iradeye saygının ülkemizdeki siyasi, hukuki ve sivil tüm kurum, kuruluş ve bireylerce kabul görmesini diliyoruz.

Geçmişten gelen kadim medeniyetimizin tecrübesi ile geleceğe, güçlü ve lider Türkiye´ye daha emin adımlarla yürüyoruz.” Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 08:03
YORUM EKLE