Mardin Belediyesi, Sporun ve Sporcunun Yanında

Yaman, Mardin’de sporun gelişmesi için de çaba verdiklerini, Sporun daha iyi ortamlarda yapılması için tesisleri yenilediklerini söyledi.

Mardin Belediyesi, Sporun ve Sporcunun Yanında

Mardin Belediyesi, Sporun ve Sporcunun Yanında

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin’de sporun gelişmesi için de çaba verdiklerini, Sporun daha iyi ortamlarda yapılması için tesisleri yenilediklerini söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kentte her yönüyle çalışmalara imza atıyor. Alt yapı ve üst yapıda rekor rakamlara imza attı. Belediye, kentin spor geleceğine de sahip çıktı. Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin spor tesisleri yenilendi. Tesisler kötü görüntüden tamamen kurtulurken, sporun ve sporcunun hak ettiği konuma getirildi.

Sporun gelişimi için çalıştıklarını kaydeden, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, şöyle konuştu. “Amacımız sporun gençlerimizin hak ettiği ortamlarda yapmasıdır” dedi. Yaman şunları dile getirdi: “İlimizde son zamanlarda gerçekleşen çalışmalar vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanmaktadır.  Kentimiz adeta bir şantiye alanına dönüşürken, hemşehrilerimiz de değişimden memnuniyetlerini belirtmektedir. Biz değişimi her alanda her yönüyle vatandaşlarımıza yaşatmaktayız. Sporda da gelişmeler için elimizden gelen çabayı vermekteyiz. Bu nedenle tesislerimizi yenileme gereksinimi ortaya çıktı”

Tesislerin sporcuların tüm ihtiyaçlarını gözeten bir yapıda hayata geçirildiğine dikkat çeken Yaman, “Kentimizde sporu en güzel noktalara taşımak istiyoruz. Amacımız ilimizin gençliğinin sporda da başarı yakalaması ve yeni nesle örnek olmasıdır. Bu başarıyı yakalamanın temelinde yatan nedenlerden birisi de tesisleşmedir. Biz bu nedenle tesislerimize sahip çıkarak yeniledik” ifadesini kulandı.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER