Midyat İlçe Müftülüğü tarafından, vatan müdafaasında şehadete kavuşan Mehmetçikler için sabah namazında camilerde dua edildi.

Bahçelievler Mahallesi Hz. Veysel Karani Camisi'nde düzenlenen etkinlikte Yasin’i Şerif okundu. İlçe Müftüsü Ergün Bulunmaz tarafında dualar yapıldı.

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit olan askerler için sabah namazını geldiğini ifade den Murat Ceylan, “Bu programı yapanlardan Allah razı olsun. Şehitlerimize ve Filistin’dekilere dua ettik. Allah İslam ülkelerine sağlık sıhhat versin, şehitlerimize rahmet eylesin, Allah razı olsun.” dedi

Abdulvahap Sağlam ise, “elim bir olayla birkaç gündür maalesef üzülüyoruz. Zaten üç aydır Gazze acısıyla yaşıyorduk. Bir acı daha katlandı. Fitnenin başının kim olduğunu biliyoruz. Maalesef Türkiye’yi Dünyayı kasıp kavuran fitnenin başı ABD ve ortaklarıdır, Siyonizm’dir. Rabbim bu sabah namazının bu duaların yüzü suyu hürmetine bizlere ümmet bilinci bahşetsin. Vatanımızı, milletimizi ve özellikle mazlumları korusun.” Diye konuştu

Seyfettin Yeşilmen’de, “ Bugün sabah namazına katıldık. Pençe-Kilit Harekâtında şehit olan askerlerimize dua ettik. Vefat eden şehitlerimize dualar ettik.” dedi.

Babası ile camiye gelen 12 yaşındaki Muhammed Bulunmaz’ da, “Pençe-Kilit Harekâtında şehit olan 9 askerimiz için dua edildi. Onlar vatan için öldü, Allah yolunda öldüler. Onlarda şehadet şerbetini tattı.” Dedi.

12 yaşındaki Muhammed Akıncı’da, “Bugün burada sabah namazı için toplandık. Pençe-Kilit Harekâtında şehit olan askerlerimiz için dua ettik. Hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz.”

Annesi ile sabah namazı için camiye gelen Ayşenur Belen’de, “Sabah namazını imamla birlikte buraya kılmaya geldik. Şehitlerimize, Gazze ve bütün Müslümanlar için dua ettik. Allah yaptığımız duaları kabul etsin. Şehitlerimizi ailelerine sabırlar versin.” Diye konuştu.

Etkinliğe katılanlara çorba ikram edildi.