YATAŞ’a Teşekkür

Köşemde, 4 Nisan 2019 tarihinde “YATAŞ hatalı üretimine sahip çıkmalı” başlığıyla bir yazı yazmıştım.  Evlenmek üzere olan iki gencin, Ankara’da bir YATAŞ bayisinden aldığı eşyaları anlatıyordu o yazı. Eşyalar içinde yatak hatalı üretim olarak bildirilmiş ancak müşteri hizmetleri ve satış yapan bayi bunu kabullenmek istememişti. Bunun üzerine müşteri mağduriyetini bu köşede işlemiş ve YATAŞ’ın kurumsal bir firma olduğunu, bu davranışın böylesi büyük bir firmaya yakışmadığını vurgulamış, müşteri mağduriyetini gidermesi durumunda tekrar bir teşekkür yazısı yazacağımı belirtmiştim.

Benim o yazıma ilk cevap Diyarbakır Enzahome’dan gelmişti. Malum yazının bir Urfa haber sitesinde çıkması, konunun Urfa’ya dair olduğunu düşündürmüş onlara. Bölge temsilcisi olmaları vesilesiyle bundan olumsuz etkilendiklerini belirtmişlerdi. Şimdi olumsuz değil olumlu etkilenmeleri adına bu açıklamayı yazıyorum. Konu Ankara’da yaşanmıştı evet ama benim yazılarım Urfa dahil birçok kentin değişik gazete ve dergilerinde yayınlanır.

Diyarbakır Enzahome daha sonra konuya gösterdiği ilgi alaka ve yönlendirmelerinden dolayı şahsen benim takdir ve teşekkürlerimi kazanmıştır. Çözüm yönünde çaba harcamış ürünü kendileri satmış gibi ilgilenmişlerdi. Öncelikle kendilerine çok satış, bol kazanç ve başarılar diliyorum.

YATAŞ, yukarıda anlatmaya çalıştığım mağduriyeti ancak bölgesel yönetim düzeyinde çözebildi. Biraz uzasa da, zaman alsa da sonunda hatasız yeni bir ürün üretip hatalı ürünü geri aldı. 25.05.2019 günü, son derece nazik ve centilmen biçimde bu değişikliği yaparak müşteri mağduriyetini gidermiş oldu. Kendilerine bu yazıyla teşekkür etmek istedim.

Temennimiz, YATAŞ gibi tüm üretim firmalarının, tüketici mağduriyetine dikkat etmeleri ve hatalı ise hatalarını kabullenmeleridir. 

Tekrar teşekkürler YATAŞ – ENZAHOME.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.