Mardin’de AK Parti Midyat Merkez ve mahallelerde SKM Açılışları yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Açılışlarda, kurbanlar kesilerek, davul zurna eşliğinde büyük sevinç ve coşkuyla yapıldı.

Program ilk olarak Estel SKM açılışı gerçekleşti.

Açılış Programına, AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, AK Parti Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Abdullah Erin, İl Başkanı Vahap Alma, Midyat Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Veysi Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış ve 22.Dönem Mardin Milletvekili Nihat Eri, İl Kadın Kolları Başkanı Esengül Aydın Sancar, Midyat Kadın Kolları Başkanı Muazzez Acar, Midyat İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hekim Arslan teşkilat yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

AK Parti Midyat SKM Bürosu Açılışı

Milletvekili Faruk Kılıç bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerle Midyat’ın çehresini değiştiren Belediye Başkanımızın AK Parti Belediyecilik örneğinin Midyat olduğunu söyledi.

Kılıç, “ Bu hizmetlerin devamı için 31 Mart seçimlerinde Veysi Şahin diyeceğiz Allah’ın izni ile burada bu zaferi birlikte kutlayacağız. Bir oyumuz Veysi Şahin’e, bir oyumuz Abdullah Erin’e, bir oyumuz belediye meclis üyelerine. Bende tekrarlıyorum ve altına imzamı atıyorum” diye konuştu.

AK Parti Acırlı SKM Bürosu Açılışı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Abdullah Erin, zorlu bir süreç olduğunu ifade ederek, 31 Mart’ta Türkiye’nin özelde de Mardin’in kaderinin onayacağının bir sürece girildiğini anımsatarak, kısa bir süre kaldığı bunu iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Erin şöyle konuştu. “yeniden doğrudan yana, liyakat tan yana, hizmetten yana Türkiye’yi büyüklüğü davasında ya tercihimizi kullanmak zorundayız. Allah’ın izni ile büyük bir başarıya imza atacağız. Bütün ilçelerde başarıya yakalayacağız. Midyat’ta ise hiçbir mazeretimiz yok” dedi.

AK Parti Çavuşlu SKM Bürosu Açılışı

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma ise, 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek Yerel Yönetimler Seçimleri için de hemşerilerinden destek istedi.

Alma, “Midyat’ta beş yılda yaptığı proje ve hizmetleri ile Midyat’ımızı son derece görünür ve yaşanabilir bir hale getiren Veysi Şahin Başkanımıza, tecrübeleriyle önümüzdeki dönem çok daha iyi noktalara getireceğine inancım tamdır. Davaya ve gerçek belediyeciliğe desteklerinizi artırarak Veysi Başkana devam ettiğimiz sürece Midyat çok daha iyi yerlere geleciktir.” dedi.

AK Parti Söğütlü SKM Bürosu Açılışı

Midyat Belediye adayı Veysi Şahin ise, selamlama konuşmasının ardından Midyatlı seçmelerden yetki istedi.

Şahin şunları kaydetti: “2019 yerel seçimlerinde bu meydanlarda oy istediğimi zaman Midyat’ta altın çağı yaşata caz demiştik. Allah’ın izni ille ne söz verdiysek bu beş yıl içerisinde vaatlerimizi gerçekleştirdik. Hiçbir belediye hükümet desteksiz hiçbir icraat yapamaz. Biz Allah’a şükür göreve geldiğimiz günden beri başta Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın, milletvekillerimizin desteği ile vaatlerimizin üstüne fazla iş yaparak hepsini yerine getirmiş bulunmaktayız. Mahalli seçimler şahsa endeksli bir seçimdir. Herkesin fikri ayrı olabilir. Mevcut adaylar arasında iyi düşünerek misyonu, vizyonu, projesi yapabilir yeteneği var mı yok mu o karar vererek oy verin.” dedi.

AK Parti Gelinkaya SKM Bürosu Açılışı

31 Mart’ta Allah’ın izni ile Midyat’a siyaset sahnesinde silinecek çok isim olacağını ifade eden Şahin, 28 Mayıs’ta Türkiye’de siyaset sahnesinden silinenler olduysa burada da aynısı olacağını kaydetti.

AK Parti Estel Kadın SKM Bürosu Açılışı

İlçe başkanı Atilla Yarış’ta, Allah’ın izni ile Abdullah Erin’i Mardin Büyükşehir’e, Veysi Şahin’i de Midyat’ta belediye Başkanı yapacaklarını söyledi.

Yarış, “Gelişen, büyüyen Midyat için beş yıl daha Veysi Şahin’i diyeceğiz ve başkan yapacağız. Rabbim kardeşliğimizi birliğimiz, beraberliğimizi daim etsin.” Dedi.

AK Parti Şenköy SKM Bürosu Açılışı

Nihat Eri ise, Erin ve Şahin için bu iki güzel kardeşimizi Şehremini yapacaklarını sözlerine ekleyerek, “ Bu iki emin kardeşimize doğruluklarına, dürüstlüklerine inandığımız emin olduğumuz kardeşlerimize oylarımızı vereceğiz. İnşallah beş yıl AK Parti liderliğine, Cumhurbaşkanımız önderliğinde Midyat’ta Mardin’e çok güzel hizmetler yapacaklardır.” Diye konuştu.

Program Estel SKM açılışının ardından, Midyat, Acırlı, Çavuşlu, Şenköy, Söğütlü, Gelinkaya, Yolbaşı ve Kadın Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılışı büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Midyat'ta AK Partiye Destek Yürüyüşü ve Mitingi düzenlendi Midyat'ta AK Partiye Destek Yürüyüşü ve Mitingi düzenlendi

I M G 0908

Muhabir: Selahattin Erol