Mardin'de Terör Operasyonları

Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Mardin'de Terör Operasyonları

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Nusaybin ilçesinde bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu, Dargeçit'te Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi, 5 örgüt üyesi gözaltına alındı. 

Açıklamda; şöyle denildi; Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Dargeçit ilçe kırsalında düzenlenen operasyonda, toprağa gömülü halde Zagros keskin nişancı tüfeği, 4 kaleşnikof piyade tüfeği ile çok miktarda yaşam malzemesi bulunduğu bildirildi.

  • Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi

Açıklamada; “Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, ilimiz Dargeçit ilçesi kırsal alanında arazi taraması için yapılan operasyonda, 1 Adet Zagros Keskin Nişancı Tüfeği, 4 Adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 11 Adet Mayın/EYP yapımında kullanılan Pil Bloğu, Çok sayıda giyim ve yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir.”

  • 1 Terörist Teslim Oldu

Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Açıklamada ayrıca; PKK/PYD terör örgütü üyesi olduğu tespit edilen bir şahıs Nusaybin İlçesi Suriye sınırında güvenlik güçlerine silahsız olarak teslim olduğu kaydedildi.  Bölücü Terör Örgütü mensubu hakkında işlem yapılmak üzere Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alındığı bildirildi.

  • Terör Operasyonu: 5 Gözaltı

Diğer bir açıklamada ise; Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince istihbari çalışmalar sonucu PKK/KCK terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları, terör örgütüne aidat adı altında para toplayarak yardımda bulundukları tespit edilen (5) şahıs yakalanmıştır. Şahıslar hakkında işlem yapılmak üzere Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alınmıştır. Bölge halkımızın desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonların kararlılıkla devam edeceği, kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER