Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Bağlar Mahallesi halkı, mahallenin yıllardır süren su sorununu çözen ve birçok hizmeti mahallelerine getiren Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin'e teşekkür etti.

Bunun üzerine Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), Bağlar mahallesinde su kuyusu açtı. Artan nüfus ve yapılaşmayla orantılı olarak ihtiyaç duyulan içme ve kullanma suyunun yetersiz oluşuyla yeni su kuyuları açıldı.

Açılan su kuyusu ile mahalleli rahat nefes aldı.

Bağlar Mahalle Sakinleri, Başkan Şahin'e Teşekkür Ettiler (3)

Bağlar Mahalle Muhtarı Edip Doğan, kendisini bildi bileli su sorunu olan mahallesine su getirdiği için Başkan Şahin’e teşekkür edip, "Allah başımızdan eksik etmesin" dedi.

Vali Akkoyun Başkanlığında YKS Toplantısı gerçekleştirildi Vali Akkoyun Başkanlığında YKS Toplantısı gerçekleştirildi

Muhtar Edip Doğan, “Burada suyumuz yetmiyordu. Su sıkıntısı sebebiyle tankerle apartmanlara ve evlere su taşınıyordu. Su tankerleri de yetersizdi. Bazen tanker bulamıyorduk. Artık su yetmeme durumu yaşamayacağız. Vatandaşımız rahat edecek. Başkanımızın girişimleri sonucu su sorunumuz çok şükür bitti. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Veysi Şahin'e, Başkan yardımcımız Mahsum Cengiz’e, MARSU Midyat Şube Müdürümüz Murat Arı’ya, MARSU işçi ve personeline mahallemiz adına çok teşekkür ederim.” Dedi.

Bağlar Mahalle Sakinleri, Başkan Şahin'e Teşekkür Ettiler (2)

Mahalle sakinlerinde Semra Ortaç Erol ise, “Özellikle şuan içerisinde bulunduğumuz, suya en çok ihtiyacımız olan döneminde suya kavuşmak bizleri ayrıca mutlu etti. Bizler artık daha hijyenik bir ev ortamına ve mahalleye kavuştuk. Artık su sorunu yaşamayacağımız için çok mutluyuz. Bizlere bu mutluluğu yaşatan, Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz.” Dedi.

Susuzluğun çok zor olduğunu anlatan mahalle sakinlerinden Aysel Atasal ise “Mahallemizdeki su sıkıntı ile çok zorluk yaşıyorduk. Çoğu defa su sıkıntısından dolayı taşınmayı düşündük. Çamaşır, bulaşık gibi ihtiyaçlarımız tam bir çileye dönüşmüştü. Şimdi suyun bir musluğun ucunda olması en çok da kadınlar olarak bizleri memnun etti. Emeği geçen yetkililere çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

İçme suyuna kavuşmanın sevincini yaşayan vatandaşlar yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyetini dile getirirken içme suyu çalışmalarından dolayı, Midyat Belediyesine ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi MARSU Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

MARSU, Bağlar Mahallesi'nde 410 metre derinliğinde sondaj kuyusu açarak, mahallenin içme ve kullanma suyu sorununu bitirdi. Yapılan çalışmalar kapsamında su kuyusunun mevcut şebeke hattına entegrasyonunu sağlamak amacıyla 350 metre uzunluğunda hat döşemesi de gerçekleştirildi. Kuyunun işlemleri tamamlandıktan sonra mahalleye su akışı sağlanmış oldu.  

Bağlar Mahalle Sakinleri, Başkan Şahin'e Teşekkür Ettiler (1)