Baraj, gölet ve sulama kanallarına uyarı levhaları konulduğu ve mahallinde uyarılar yapıldığı belirtilen açıklamada, bu yapıların etrafındaki uyarı tabela ve yazılarına mutlak surette uyulması gerektiği vurgulanıyor.


DSİ 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan uyarıda, “Özellikle yaz aylarında, bölgemizde havaların çok sıcak olması nedeniyle DSİ tarafından çeşitli önlemler alınmasına karşın baraj, gölet ve sulama kanalları başta olmak üzere suya girilmesi yasak olan bölgelerde boğulma olayları maalesef yaşanmaya devam etmektedir. Serinlemek ya da yüzmek maksadıyla depolama tesisleri ve kanallara girmek hayati risk oluşturmaktadır.

Savur Gençlik Merkezi Gençlerin Hizmetinde Savur Gençlik Merkezi Gençlerin Hizmetinde

Bu nedenle; baraj, gölet ve sulama kanallarına, girilmemesi bilinmelidir. Hava sıcaklıklarının artış gösterdiği yaz aylarında serinlemek amacıyla kurumumuz tarafından inşa edilen baraj, gölet, sel kapanı, regülatör ve sulama kanallarında suya girilmemesi, girenlerin uyarılması ve engellenmesi can kayıplarını önleyeceğinden, bu yapılar etrafında yer alan uyarı tabela ve yazılarına mutlak surette uyulması vatandaşlarımızın menfaatine olacaktır” denildi.