10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Vali Yaman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Vali Yaman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kapsamında şehirde görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen buluşmaya Başkan Vekili Mustafa Yaman, yerel ve ulusal basında çalışan gazeteciler katıldı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Yerel, ulusal ve ulusal gazetecilik günümüzde artık çok önemli bir görev ifa etiklerini ve gazeteciliğin zor bir meslek grubu olduğunu söyledi.

Gazeteciliği mesai mefhumu olmadan stresli bir meslek olduğunu vurgulayan Yaman, “Gazetecilik zor bir meslek grubu. Mesai mefhumu olmadan hem stres hem zor şartlarda bir kamu görevi ifa ediyorlar. Yerel, ulusal ve uluslararası gazetecilik günümüzde artık çok önemli. Çünkü insanlar olan bitenden muhakkak haberdar olmak istiyor. Bu nedenle bu sektörde çalışan emek veren, gayret gösteren bir sürü arkadaşımız ve dostumuz çok kısa sürede bilgilendirilmek üzere haber yapıyorlar” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum

Çalışma şartlarının iyi olması dileğinden bulunan Yaman, şöyle devam etti:

“İnşallah daha iyi şartlarda çalışırlar. Daha kolay şartlarda çalışırlar. Ama çalışan gazeteciler biliyor ki bu meslek kolay değil. Hem kamu hizmeti yapacaksınız hem tarafsız ve objektif olacaksınız. Hem de çok kısa sürede vatandaşa bilgi paylaşımında bulunacaksınız. Bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum”

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 11:29
YORUM EKLE