Midyat Belediyesi karla mücadelede ekipleri 7/24 görev başında

Midyat’ta beklenen kar yağışı öncesi bütün ekipleri ile alarma geçen Midyat Belediyesi, yağışın etkisini gösterdiği dün akşam saatlerinden itibaren yoğun bir mesaiye girdi.

Midyat Belediyesi karla mücadelede ekipleri 7/24 görev başında

MARDİN - Midyat’ta beklenen kar yağışı öncesi bütün ekipleri ile alarma geçen Midyat Belediyesi, yağışın etkisini gösterdiği dün akşam saatlerinden itibaren yoğun bir mesaiye girdi.

İlçede dün akşam saatlerinde etkili olan kar ve soğuk hava sebebiyle harekete geçen Midyat Belediyesi ekipleri, kar yağışıyla birlikte yollarda buzlanmayı engellemek için bütün gece aralıksız tuzlama çalışmaları gerçekleştirdi.

Halen çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler, özellikle Midyat’ın kırsal ve yüksek kesimlerinde etkili olan kar ve buzlanmalara karşı yoğun bir çalışma yürütüyor.

Ekipler, 9 Tuzlama aracı, 2 Grayder, 4 Kepçe, 1 Loder ve 85 personel ile ana arterler ve ara yollarda kar ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışması ve temizlik çalışmaları yapılıyor. Karla mücadele timinin yanı sıra Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri de karla mücadele kapsamında koordineli bir çalışma yürüterek yoğun kar yağışının ilçede yaşamı aksatmaması için yoğun mesai yürütüyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, “Yoğun kar yağışı öncesi ekiplerimizi ve araç filomuzu hazır hale getirmiştik. Dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı ile birlikte gece boyunca çalışmalarını aralıksız sürdüren ekiplerimiz, özellikle araç ve insan sirkülasyonun yoğun olduğu noktalarda da kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştirdi, gün içerisinde de bu çalışmalar devam ediyor. Karla mücadele ekiplerimiz 7/24 çalışmalarına devam ediyor. İnşallah bu tedbirlerle hiçbir sorun yaşamayacağız” şeklinde konuştu.

Bunun yanında, kar yağışı sırasında sokak hayvanları da unutulmadı.

Ekipler ayrıca, kar yağışının etkisi ile yemek ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçede besleme çalışmaları yürütüyor. Ekipler, sokak hayvanlarının için mama ve su desteğinde bulunuyor.

Selahattin Erol 

Midyat Gündem Com'u Google News'te takip edin

YouTube Kanalımıza Abone Olun Bizi Tekip Edin

facebook'ta bizi takip edebilirsiniz

twitter'da bizi takip edebilirsiniz

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2022, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER