Gurup ellerindeki taşıdıkları pankartlar ve dövizlerle İsrail karşıtı slogan attı. Grup, sık sık tekbir getirdi.

Grup,“Hamas’a Selam Direnişe Devam”, “Yaşasın İslam Kardeşliği”, “Yaşasın Gazze-Filistin Direnişi” şeklinde slogan attı.

Mardin İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ve Platform Dönem Sözcüsü Necmettin Başboğa, grup adına yaptığı açıklamada, İsrail'in hukuk, uluslararası anlaşma ve sözleşmeleri tanımayarak, kadın, çocuk ve yaşlı demeden bütün Filistin halkına yönelik katliam uyguladığını söyledi. Başboğa, 'Gazze'deki zulmün bir an önce sona ermesini istiyoruz.' dedi.

Midyat’ta İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları Protesto Edildi (3)

Başboğa, “Siyonist İsrail İslam dünyasına ve tüm dünyanın insanlık değerlerine karşı hadsiz ve hukuksuz saldırılarına her gün bir yenisini ekliyor. Ayrıca bizler de, katil Siyonist İsrail'e katkıda bulunan bütün yerli ve yabancı firmalar ve kuruluşların ürünlerine karşı kararlı bir şekilde ambargoya devam ettiğimizi hatırlatıyoruz. Başboğa, Gazze'deki zulmün bir an önce sona ermesini istedi. Her türlü askeri, ticari, kültürel ve diplomatik ilişkilerin bir an önce sonlandırmalıdır.” Şeklinde konuştu.

Yılın En İyi Uluslararası İş Adamı Ödülü Sahibi Özcan Sezer Oldu Yılın En İyi Uluslararası İş Adamı Ödülü Sahibi Özcan Sezer Oldu

Midyat’ta İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları Protesto Edildi (5)

Açıklamanın ardından saldırılarda hayatını kaybedenler için dua edildi.

Grup üyeleri daha sonra dağıldı.

Midyat’ta İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları Protesto Edildi (1)