Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, kamu kurum kuruluşlarındaki personele yangın eğitimi veriyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından kent merkezi ve ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çıkabilecek herhangi bir yangına nasıl müdahale edileceğine yönelik gelen talepler doğrultusunda eğitim veriliyor.

Midyat Gündem Google News'te

İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Kızıltepe Öğretmen evi, Mazıdağı Devlet hastanesi, MARSU, Savur Devlet hastanesi, Beşer Otomotiv, Kızıltepe İpekyolu Hastanesi, Mardin Çimento Fabrikası, Kon Tekstil (Savur), Derizbin Tekstil (Midyat), Midyat 14. Komando Tugay Komutanlığı ve Kızıltepe Kaymakamlığında eğitim verilerek uygulamaya geçildi. 2023 yılı içerisinde şu ana kadar 6 kamu kurumunda 96 personele, 5 özel şirkette ise 207 çalışana eğitim verildi.

Eğitimlerde; yangına müdahale yöntemi, elektrik aksamı ya da klima gibi elektronik araçlarda çıkabilecek bir yangında yangın söndürme tüpü ile müdahale yöntemi, yangın söndürme dolaplarının kullanımı, LPG tüpü ve doğalgaz yangınlarına müdahale, yangın sırasında gaz akışının kesilmesi, yangın esnasında kurumunda bulunanların tahliyesi ve kurtarma yöntemleri üzerinde duruldu.   

Mardin Büyükşehir Belediyesinden Tekne Orucu Etkinliği Mardin Büyükşehir Belediyesinden Tekne Orucu Etkinliği

İtfaiye ekibi son olarak Midyat 14. Komando Tugay Komutanlığı ve Kızıltepe Kaymakamlığın teorik ve uygulamalı eğitim verildi.  

Kamu kurumlarına ücretsiz eğitimler verilirken özel şirket ve özel okullar ise müracaat etmeleri halinde Büyükşehir Belediyesi hesabına yatırılacak ücret karşılığında eğitimler verilmekte.