Kabala’ya Yakışan Bir Park İçin Çalışmalar Başlıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi parklar konusunda başarılı çalışmalarına devam ediyor. 1 yılda 220 parkı şehre hediye eden Büyükşehir Belediye, kırsal mahallelerin de parklara kavuşmasını sağladı. Şehir merkezlerinde de aktif bir çalışma içinde olan Büyükşehir Belediye, Kamor Parkı ile Mardin’in beklentilerini karşılayacak bir çalışmayı kısa sürede bitirecek.  Diğer yandan yeşil bir Mardin hedefiyle 2018 yılında da park yapımları devam edecek. Bu konuda atılan adımlardan birisi ise Kabala Mahallesi’nde oldu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, şehirde park konusunda başarılı olduklarını, örnek bir parkın da Kabala’da yapılacağını söyledi.

İlimizde nefes alma alanlarının artması için çalışıyoruz

 Yaman, “Mardin’de en çok ihtiyacı hissedilen konuların başında parklar geliyordu. Gerek il ve ilçe merkezlerinde, gerekse kırsal mahallelerde çocuklarımızın oynayacağı ve ailelerin nefes alacağı parklar yoktu. Biz bu konuda harekete geçtik ve büyük rakamlarla park yapımlarını sağladık. 1 yılda yaptığımız 220 yeni park gibi 2018 yılında da bu konuda başarılı olacağız” ifadesini kullandı.

Yaman çalışmaların sürdüğünü vurgularken sözlerini şu cümleler ile noktaladı: “İlimiz yakın zamanda Kamor Yaşam Alanı ve Spor Kompleksi ile örnek bir tesise kavuşacak. Burada her anlamda vatandaşlarımız mutlu olacak. Bunun yanında Kabala Mahallemizde de büyük bir park için çalışmalara başladık. Yakın zamanda ilk temelini atacağımız proje bittiğinde yeni bir nefes alma alanı ortaya çıkacak. Bundan sonraki dönem zarfında da park çalışmalarımız artarak devam edecek”