Portakal Çiçeği Ana Okulu öğrencilerinin mezuniyet sevinci Portakal Çiçeği Ana Okulu öğrencilerinin mezuniyet sevinci

Tüm yurtta olduğu gibi dün 10.15'te başlayan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve bugün 10.15'te başlayan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile saat 15.45'te gerçekleşen Yabancı Dil Testi'ne (YDT) katılan adaylar, Mardin Midyat’ta sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Doç. Dr. Abdurrahim Kaplan

Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Midyat İlçe Koordinatörü Doç. Dr. Abdurrahim Kaplan, yaptığı açıklamada, “Midyat’ta yaklaşık 33 okulda yapılan sınavda 960 kişi görev aldı ve 7 bin 391 kişi sınava sorunsuz olarak girdi.” Dedi.

Hafta sonu yapılan, sınav için tüm kurumlar seferber olduğunu kaydeden Kaplan, şunları kaydetti. “Midyat Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü konaklama sorunu yaşayacak adaylar için öğrenci yurtları hazır hale getirildi. Emniyet Müdürlüğümüz ve ilçe Jandarma komutanlığımız sınavın güvenliği için tüm tedbirleri almıştır. Aynı şekilde Midyat Belediyesine bağlı ekipler tam kadro sahada oldu. Midyat Belediyesi ekipleri ilçe girişlerinde YKS'ye girecek olan öğrencilere yönelik adres tarifi, ulaşım ve benzeri her türlü desteği sağlamak amacıyla, huzurlu bir sınav ortamı için sınav yapılan okullarımızın etrafında devriye ve denetim çalışmaları yaptı. Sınavda görev alan tüm öğretmenlerimize, tüm kamu kurumlarımıza, üniversite çalışma arkadaşlarıma, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına teşekkür ederim.” Dedi.

Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi

#midyatgundem #midyat #osym #yks #tyt #ydt #sınav