Kırsal Mahallelerden Gelen Kızlar ile Örnek Proje

Sosyal sorumluluk projelerinde çağ atlayan Mardin Büyükşehir Belediyesi Genç Kızla Buluşuyor Projesiyle de takdir kazandı.

Kırsal Mahallelerden Gelen Kızlar ile Örnek Proje

Kırsal Mahallelerden Gelen Kızlar ile Örnek Proje

Sosyal sorumluluk projelerinde çağ atlayan Mardin Büyükşehir Belediyesi Genç Kızla Buluşuyor Projesiyle de takdir kazandı.

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Mardin Gönül Elçileri şehirde örnek çalışmalar ile dikkat çekiyor.

Bu kapsamda Genç Kızlar Buluşuyor Projesi de hayata geçirilirken 2 ay içinde 700 mahalleden gelen 960 kız Vali Konağında ağırladı. Programlarda Mardin Büyükşehir Belediyesi ve KETEM işbirliğinde “Erken Tanı Yaşa Anı” isimli kansere karşı farkındalık çalışmaları da yapıldı. Ayrıca fidan dikimleri yapılarak şehrin yeşillenmesine katkı sunuldu. Öte yandan kırsal mahallelerden gelen genç kızlara düzenlenen Mardin gezisi ile şehri tanımalarına imkan sağlandı.

 “Genç Kızlarımız Aracılığıyla da Gönüllere Dokunduk”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman “İlimizin her mahallesinden gelen kızlarımızla güzel bir sinerji yakaladıklarını söyledi.  

Başarılı olduklarını kaydeden Gülseren Yaman,  “İlimizde tüm mahallelerimizden gelen kızlarımızla önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attık” dedi. Bayan Yaman şunları kaydetti: “Mardin Gönül Elçileri olarak ilimizde çalmadık kapı bırakmıyoruz. Her hafta bir kırsal mahallemizde hemşehrilerimiz ile buluşuyor onların evlerine konuk oluyoruz. Çalışmalarımız ile gönüllere köprüler kuruyoruz. Biz çalışmalarımıza farklı bir boyut katarak genç kızlarımız ile başarılı bir sosyal sorumluluk çalışmasını yaptık. Kızlarımıza kapılarımızı açarak evimizde ağırladık. Onları dinledik ve mahallelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştık” dedi.

Sosyal sorumluluk projesine döndü

Yapılan projenin farklı boyutlarına da işaret eden Bayan Yaman, “Projemizle mahallelerden gelen kızlarımıza kansere karşı bilgilendirme yaptık. Kızlarımıza KETEM ile yaptığımız işbirliği neticesinde erken tanının öneminin anlattık. Öte yandan her buluşmadan sonra kızlarımız ile birlikte fidan dikimi yaptık. Bu çalışmayı kırsal mahallelerimizde de sürdürdük. Bugüne kadar 960 kızımızla bir araya geldik. Kızlarımız aracılığıyla da kırsal mahallelerde gönüllere dokunduk. Ayrıca genç kızlarımızın şehrimizi tanımalarını da sağladık. Bu tür etkinlikler ile gönüllere dokunmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER