İki Bin Öğrenci İki Bin Fidan Dikti

“Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Projesi” Kapsamında İki Bin Öğrenci İki Bin Fidan Dikti

İki Bin Öğrenci İki Bin Fidan Dikti

İki Bin Öğrenci İki Bin Fidan Dikti

“Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Projesi” Kapsamında İki Bin Öğrenci İki Bin Fidan Dikti

"Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" projesi kapsamında 2 bin öğrenci tarafından 2 bin fidan topraklar buluşturuldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde 81 ilde hayata geçirilen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" projesi kapsamında, Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, eski kale mevkiinde tören düzenlendi.

Yaklaşık 2 bin öğrencinin katıldığı törende 2 bin fidan 40 dönüm alanda toprakla buluşturuldu. Engelsiz Mardin Projesi kapsamında alana gelen engelli öğrencilerde birer fidan dikti. 

Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, yaptığı açıklamada,  “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Fidanlar Fidanlarla Buluşuyor Projesi kapsamında 2 bin fidanı toprakla buluşturduk.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak yeşil bir Mardin için birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Yaman, “ Kamor Millet Bahçesi, Türkmen Geçidi Ağaçlandırma Projesi, Yol Boyu Ağaçlandırma Projesi ve Protokol Yolu çalışmalarıyla, on binlerce fidanı toprakla buluşturduk. Bu kapsamda toprakla buluşan fidanlarımız büyüdü ve şehrin girişlerine ayrı hava kattı.” dedi.

Yaman, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başlatılan Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Projesi kapsamında, 2 bin öğrencimiz 2 bin fidanı eski kale mevkiinde bulunan 40 dönümlük alanı toprakla buluşturdu. Diktiğimiz fidanlar, geleceğimizin fidanı olarak gördüğümüz öğrencilerimizle birlikte büyüyecek. Bunun yanında öğrencilerimize ağaç ve yeşil alan sevgisi aşılamış oluyoruz. Daha yeşil bir Mardin için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER