Mardin’de Nevruz Coşkusu

Mardin’de Nevruz Coşkusu

Mardin’de Nevruz Coşkusu

Mardin’de Nevruz Coşkusu

Mardin’de 21 Mart Nevruz Bayramı coşkuyla kutlandı.

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda sabah saatlerinde başlayan programa Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Stantların da kurulduğu etkinlikte nevruz ateşi protokol üyeleri tarafından yakıldı. Daha sonra sembolik olarak demir dövülürken, yerel ve ulusal sanatçılar alanı dolduran binlerce vatandaşa unutulmaz dakikalar yaşattı. Öte yandan halk oyunları da programda sergilenirken vatandaşlara da çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman baharın gelişini simgeleyen Nevruz’u en anlamlı şekilde kutladıklarını söyledi.

Programda bir konuşma yapan Vali Yaman, “Baharın gelişini ilimizde en anlamlı ve dolu şekilde kutladık” ifadesini kullandı. Yaman şöyle devam etti: “21 Mart özellikle bu bölgede, Mezopotamya’da Orta Doğuda Kafkas Cumhuriyetlerinde ve Balkanlarda bahar bayramı olarak kutlanıyor. Bugün yaptığımız etkinlikte baharın başlangıcını en güzel şekilde yaşadık. Biz de bu güzel günde huzurlu günlerin sürmesini hep beraber diledik. Bundan sonra da Mezopotamya da ve bölgede huzur sürekli olacak. Buna yürekten inanıyoruz”

Mardin’de yüzler gülüyor

Mardin’de huzurla birlikte vatandaşların da mutlu olduğunu aktaran Yaman, “Bahar bayramına adına yakışır bir şekilde güzel bir havada girdik. Herkesin yüzünün güldüğünü görmekteyiz ve bundan dolayı mutluluk duymaktayız. İnşallah bu hep böyle devam edecek. 2019 yılı aynen bu şekilde çiftçilerimizin, esnafımızın ve bölge insanımızın yüzünün güldüğü yıl olacak. Bu vesileyle bu anlamlı günü kutluyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından sanatçı Deniz Toprak konser verirken, alanı dolduran binlerce vatandaş coşkuyla konseri takip etti.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER