Mardin’de Haziran ayından ulaşıma yapılan zammın ardından artan akaryakıt fiyatları nedeniyle Mardin ve İlçelerinde şehir içi ile ilçeler arası ulaşıma yeniden zam yapılarak yeni fiyatlar belirlendi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı UKOME  ile Ulaştırma Kooperatifleri tarafından yapılan ortak değerlendirme sonrası ulaşımda zamlı fiyat bellilendi.

Yapılan zam ile birlikte kartlı binişlerde 7 lira olan şehir için ulaşım ücreti 10 liraya yükseldi. Daha önce 10 lira olan kartsız biniş ücreti ise yüzde 50 zam oranıyla 15 liraya yükseltildi.

Haziran ayında 12 liradan 16 liraya çıkarılan Artuklu-Kızıltepe arası yolcu taşıma ücreti kartlı binişlerde 16 liradan 23 liraya yükselirken, kartsız binişlerde ise 20 lira olan yolcu ücreti 30 lira oldu.

PTT AŞ’den TSK Personeline  Özel Kargo İndirimi PTT AŞ’den TSK Personeline Özel Kargo İndirimi

Haziran ayında 40 liradan 50 liraya yükseltilen Artuklu – Nusaybin ve Artuklu- Midyat arası yolcu taşıma ücreti ise, yüzde 40 oranında yapılan yeni zamla 50 liradan 70 liraya yükseldi.

Kızıltepe ile Dikmen (Heşerî) arasında daha önce 20 lira yapılan yol ücreti ise, 35 liraya yükseltildi. Mardin- Diyarbakır arası yol ücreti ise 80 liradan 100 liraya yükseldi.