MARDİN - Mardin'in Midyat ilçesindeki Midyat Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) tarafından düzenlenen yılsonu sergisi büyük beğeni topladı.

Midyat Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği serginin açılışı yapıldı.

MAÜ Öğrencileri Mezuniyetlerini Dabke Dansı İle Kutladı MAÜ Öğrencileri Mezuniyetlerini Dabke Dansı İle Kutladı

Midyat Belediyesi Kongre Merkezi'nde gerçekleşen açılışa, Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Belediye Başkan Yardımcıları Abdurrahim Çelik, Belediye Başkan yardımcısı Ali Alptekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir, Şube Müdürleri Abdulbaki Tek, Yunus Tokgöz, Midyat Bilim Sanat Merkezi Müdürü Ramazan Arslan Okul Müdürleri,  öğretmenler, öğrenci, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri resim sergisini gezdi, sergiyi gezip öğrencilerden eserler hakkında bilgi aldı. Minik öğrenciler tarafından verilen konserin ardından proje standlarını gezerek yapılan projeler hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Ömer Faruk Özdemir, açılışın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Bilim Sanat Merkezimizin açmış olduğu sergi çok özel. Hocalarımızın öğretmenlerimizin özenle seçtikleri projeler. Geleceğimizin teminatı bu kıymetli çocuklarımızın hazırlamış oldukları hem sanatsal ve bilimsel etkinlikleri, faaliyetleri bizde burada kendi gözlerimiz ile görmüş olduk. Çok kabiliyetli, çok yetenekli öğrencilerimiz var. Hepsine teşekkür ediyoruz. Onları eğiten geleceğe hazırlayan öğretmen ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Bilim Sanat Merkezimiz TÜBİTAK içinde pek çok proje yapıyor. O projelerimizi burada sergilemedik. En özel projelerimizi yarışmalara sakladık. Buradaki projelerde bizim için çok önemli” dedi.

Midyat Bilim Sanat Merkezi Müdürü Ramazan Arslan ise, Midyat’ta ilk defa festival şeklinde bir alan oluşturarak icara ettiklerini söyledi.

Arslan, “Bilim Sanat Merkezinde öğrencilerimizin yıl içerisinde ortaya çıkardığı gerek resim, sanatsal çalışmaları müzik ve orkestradaki çalışmaları, projeler ve etkileşim atölyeleri bütün halka açık bir şekilde çalışmalar yapıyoruz. Diğer bütün okullardaki öğrencilerin katılımıyla, hem öğrencilerin bilimsel ve sanatsal çalışmaları yerinde görmesi, ufuklarının açılması, hem Midyat’ta proje tabanlı çalışmaları, sanatsal çalışmaların yürütüldüğü ufuk açıcı bir çalışma yaptık. İlkini gerçekleştirdik. İnşallah ileriki senelerde daha geniş kapsamlı çalışmalar yapacağız.” Dedi.