Midyat Kaymakamı Tekin Dundar

1988 tarihinde Şırnak’ın Silopi ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve Ortaöğrenimini Silopi’de tamamladıktan sonra, 2004 yılında girdiği Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2008 yılında mezun oldu.

İç İşleri Bakanlığının 2008 yılında açmış olduğu Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, mesleğe Şırnak Kaymakam adayı olarak başladı. Sırasıyla İl merkez stajı, teftiş stajı ve Kaymakam refikliği stajlarını tamamladıktan sonra Amasya İli Taşova ve Denizli İli Baklan İlçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı.

Daha sonra 2010 yılında bir yıl süreyle yurt dışı stajı ve dil eğitimi için Almanya’nın Schwabisch Hall kentine gönderildi. Burada Almanya’nın merkezi ve yerel yönetimleri ile özel sektörü üzerinde kapsamlı seminerlere katıldı.

Mart 2012-Eylül 2014 tarihlerinde Mersin’in Gülnar İlçesinde ,Ekim 2014 –Aralık 2016 tarihleri arasında Batman’ın Sason İlçesinde ,Aralık 2016 –Eylül 2019 tarihlerinde Van’ın Çaldıran İlçesinde Kaymakamlık görevini ve Belediye Başkan Vekilliği görevlerini birlikte yürüten Dundar,08.08.2019 tarihinde yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Şirin İlçemiz Midyat’a atandı.

Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Kent ve Çevre Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

İlçemiz Midyat’a atandığı günden bu yana yaptığı çalışmalar, halkın sorunlarıyla yakından ilgilenen, sorunların çözümü konusunda uğraş veren, herkese eşit ve adil davranan, vatandaşa güven veren, çok değerli bir Mülki İdare amiri.

Her şeyden önce Midyat halkının gönlünde kısa sürede taht kurmayı başaran, sevilen ve sayılan değerli bir şahsiyet.

İlçemize geldiği günden beri önemli farkındalıklar oluşturan, adil ve empati dolu; Hizmetkar Devlet mantığı çerçevesinde Ülkesini ve Milletini yücelten takdire şayan saygın çalışmalarına halkımız şahit oluyor ve alkışlıyor.

Covid 19 Pandemi olmasına rağmen, sürekli halkın arasında olan, vatandaşa yardımcı olmak için gece ve gündüz çalışan Kaymakamımız Sayın Tekin Dundar, Midyat ilçemiz için bir şans olduğunu düşünüyorum.

Evli ve 1 çocuk babası olan Kaymakamımız Sayın Dundar, Almanca ve İngilizce bilmektedir.   Saygılarımla;

                                                                                                                                      

YORUM EKLE