Midyat Belediyesi denetimlerini sürdürüyor

- Mardin’in Midyat ilçe Belediyesi, Ruhsat/Denetim ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri yeme içme sektöründe hizmet veren işletmeleri denetledi.

Midyat Belediyesi denetimlerini sürdürüyor

Ruhsat/Denetim ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ruhsat, gramaj, fiyat tarifesi, mutfak temizliği, paketli ürünlerin son kullanma tarihi ve sağlık koşullarına uygunluk gibi konularda denetim gerçekleştirdi.

Denetimlerde görülen eksikliklerin giderilmesi açısından iş yeri sahiplerine süre verilirken, verilen süre sonunda eksikliklerin giderilmemesi durumunda, Zabıta Yönetmeliği ve Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince iş yerlerine cezai işlem uygulanacağı kaydedildi.

Midyat Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Bayar, özellikle gıda maddeleri konusunda vatandaşların endişelerini ortadan kaldırmak amacıyla denetimlerin aralıksız devam edeceği belirtildi.

Denetimlerde ekipler, bazı konularda iş yeri sahiplerine ve çalışanlarına uyarılarda bulundu.

Denetimlere, Zabıta Müdürü Ahmet Bayar’ın yanı sıra Belediye Ruhsat ve Denetim Müdürü Zeyni Seven, Gıda Mühendisi Esra Demirdağ ile ilgili personel katıldı.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2023, 10:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma Betül Ak
Fatma Betül Ak - 4 ay Önce

Belediye Zabıtaları gelişi güzel denetlememeli. Cezai işlem uygulamalı. Temizlik kurallarına işletmeler uymalı. Uymayanlar cezalandırmalı. Temizlik, şart. Temizlik imandandır.

Mehmet Sait Karataş
Mehmet Sait Karataş - 4 ay Önce

Zabıta denetimlerini sürekli yapmalı. Ve cezai işlem uygulanması yapmalı. Lokantaların mutfak bölümleri kontrol edilmelidir. Gelişi güzel kontroller yapılmamalıdır.