Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen etkinlikte, cumhuriyet ilkokulu öğrencilerin atık malzemelerden yaptığı giysiler tanıtıldı.

Etkinliğe katılan Belediye Başkan yardımcısı Abdurrahim Çelik, öğrencilerin atık malzemelerden yaptığı giysi ve çeşitli ürünlerle ilgili bilgi aldı.

Düzenlenen defilenin ardından Recep Tayyip Erdoğan Parkı Meydanda farklı okullardan öğrencilerin atık elektronik malzemelerden ve demir parçalardan hazırladıkları tablolar ve hayvan maketleri sergilendi.

Çevre dostu Midyat Belediyesi’nin, “Türkiye’nin en temiz kenti olmak elimizde” sloganıyla tüm hafta boyunca kent genelinde düzenledi. Etkinliklerle temiz bir Midyat için küçükten büyüğe farkındalık çalışmalarıyla devam etti.

Serginin gezilmesinin arından 3. Kilometrelik Cumhuriyet Bulvarı boyunca bisiklet sürüyü yapıldı. Daha sonra Mehmetçik ilkokul öğrencileri ve öğretmenlerinin de katılımıyla çevre temizliği yapıldı.

Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Belediye Başkan Vekili Adnan Oğuz, Belediye Başkan Yardımcıları Abdurrahim Çelik ve Masum Cengiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir, Belediye Özel Kalem Müdürü Halil Polat, belediye personeli, öğretmenler ve öğrenciler çevre temizliğine katıldı.

Ellerine eldiven geçiren ve çöp poşetlerini ellerine alan Kaymakam Özdemir ve beraberindekiler ile öğrenciler, tarihi mabet, ibadethane ve konakların olduğu gümüşçüler çarşısı, Süryaniler çarşısında yerlere atılan çöpleri toplayarak poşete doldurdular.

Midyat'ta Dünya Çevre Günü Etkinliği Düzenlendi (4)

En çok çöp toplayan öğrencilerden ilk üç kişiye bisiklet scooter ve voleybol topları hediye edildi.

Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, daha temiz bir çevre için düzenlenen etkinliklere katılanlara teşekkür etti.

FSM Vakfı Midyat'ta Hizmete Girdi FSM Vakfı Midyat'ta Hizmete Girdi

Midyat'ta Dünya Çevre Günü Etkinliği Düzenlendi (2)

Midyat'ta Dünya Çevre Günü Etkinliği Düzenlendi (1)