Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Kapsamında Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğünde kutlama programı düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi (HEM), Aile Destek Merkezi (ADEM), Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM), Midyat Belediyesi bağlı MİKAM merkezlerinde üretilen ürünler sergileniyor.

Etkinlik, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kurdele kesimi ile başladı. Programa; Arbane Grubu ve Folklor ekibi ile Reyhani grubunun gösterileri davetlilere unutulmaz bir an yaşattı.

Protokol üyeleri ve davetliler Yöresel Motifimizi ve zengin kültür yapımızı yansıtan el emeği göz nuru ustalık, beceri ve sevgi yüklü ürünlerin yer aldığı standları gezerek yapılan ürünlere hayran kaldılar.

Mardin 2. Uluslararası Film Festivali renkli başladı Mardin 2. Uluslararası Film Festivali renkli başladı

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Şaşmaz, Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında verdiği bilgilerde, Halk Eğitimi Merkezimiz; toplumun her kesimine hitap eden, 7’den 70’e şe, herkesin yararlandığını söyledi.

Şaşmaz, “Okuma-yazma bilmeyenlere okuma-yazma öğreten, öğrencilerimizin eksik kalan eğitimlerini destekleyen, bir üst öğretim sınavlarına hazırlanmalarına destek sunan, kültürel eserlerimizi insanlarımızın meslek edinmelerini koruyup, yaşatan, sağlayan sanatsal faaliyetlerin de yapıldığı Hayat Boyu Öğrenme Usta merkezlerin sırtlayan Merkezleridir.” Dedi.

Şaşmaz, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında HEM Merkezimiz bünyesinde 01 Eylül 2023 tarihinden bugüne kadar 1120 adet kurs açılmış olup, bu kurslara 12 Bin 543 kadın 5 Bin 546 erkek olmak üzere toplam 18 Bin 89 kursiyer katıldığını kaydetti.

Protokol ve davetliler daha sonra, Kursiyerlerin çalışmalarını içeren sergi gezildi. Kursiyer ve öğreticilerden bilgi alındı.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası, etkinliği Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir, Artuklu MYO Müdürü Abdurrahim Kaplan, Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilcisi Hüseyin Yücel, SGK Müdürü Abdurrahim Güneş, Tapu Müdürü Aziz Çalı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Şaşmaz, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile davetliler katıldı.