Mardin'in tarihi ve turistik ilçesi Midyat'ta mevsimin ilk karı yağdı.

 

Kar yağışıyla ilçenin yüksek kesimleri beyaza büründü. Hava sıcaklığının 0 dereceye kadar düştüğü Midyat'ta mevsimin ilk kar yağışı gerçekleşti.

Midyat’ta Depremlerde hayatını kaybedenler için sabah namazında dua edildi Midyat’ta Depremlerde hayatını kaybedenler için sabah namazında dua edildi

Kar yağışı ile ilçenin dağlarla kaplı kesimleri beyaza büründü. Meteoroloji verilerine göre, öğleden sonra yağmur yağışının etkili olması bekleniyor. Gece ise yine kar yağışı beklendiği ilçede, kar yağışı kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya olan bölge halkını sevindirdi.

“Kar yağması iyi bir şeydir, berekettir"

Midyat’ta vatandaşlar, “Kar yağması iyi bir şeydir, berekettir. Kar yağışı ekinler için iyi olur. Midyat’ta bu mevsimde kar yağmasına şaşırmadım, Midyat’ta mevsiminde bu kar yağışı normaldir. Kar çok güzel bir şey, kar severim. Kar hem tarım için güzel hem doğa için güzel, su ihtiyacı için güzel. Karın yağması her zaman mutlu eder bizleri. Kar bu sene gecikti ama Allah’ın bileceği iş, ne diyelim biz buna. Geç yağan kara yapacak hiçbir şey yok.” konuştular.

Midyat'ta Kış Mevsimin İlk Karı Yağdı (2)