Mardin’in Midyat ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında, Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Şehit Öğretmen Emir Topal, adına kütüphane açıldı.

1994 yılında Midyat İmam Hatip Lisesi Müdürüyken PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen Emir Topal adına okul kütüphanesi yapıldı. Okulun idareci ve öğretmenleri tarafından

Açılış programına, Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Belediye Başkan Vekili Hasan Selimoğlu, Başkan yardımcısı Abdurrahim Çelik, İlçe Müftüsü Ergün Bulunmaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir, Okul Hasan Uzel, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

MAÜ'de Bir Haftada Üç Bilimsel Kongre yapıldı MAÜ'de Bir Haftada Üç Bilimsel Kongre yapıldı

Kütüphanenin açılışının ardından, kütüphane ve Hafızlık Projesi sınıfını ziyaret etti.

Şehit Öğretmen Emir Topal, 1956 Yılında Çorum Alaca ilçesinin Suludere köyünde doğdu. 1994 yılı Mart ayında İmam Hatip Lisesi okula giderken teröristler tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Vücudunun çeşitli yerinden bıçaklanarak ağır bir şekilde yaralandı. Diyarbakır Dicle Devlet Hastanesinde tedavi gördükten sonra Ankara’ya sevk edildi. Yaklaşık bir buçuk ay süren tedavinin ardından 21 Mayısta 38 yaşında Hacettepe Devlet Hastanesinde şehit oldu. Evli ve dört kız çocuk babası idi. İdealist bir öğretmen ve idareci idi. Hayatı boyunca doğruluktan ayrılmadı. Öğrencilerini görüp gözetti. Vatanı ve milleti için İmam Hatip için canını ortaya koyarak çalıştı.