Büyükşehirden Öğrencilere sağlık taraması

Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Öğrencileri sağlık taramasından geçirdi

Büyükşehirden Öğrencilere sağlık taraması

Büyükşehirden Öğrencilere sağlık taraması

Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Öğrencileri sağlık taramasından geçirdi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı bir neslin yetişmesi için sağlık taraması çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Mazıdağı, Derik, Dargeçit, Kızıltepe, Artuklu ve Savur ilçelerinde ki kırsal mahallelerde yaklaşık 6 bin öğrenciyi sağlık taramasından geçirdi.  Sağlıklı bir nesil ile geleceğe hedefiyle çalışmalarını yürüten belediye, uzman diyetisyenlerle öğrencilere beslenme ve hijyen eğitimi anlatılarak kan gurubu kartları dağıtılıyor. Bunun yanında binlerce öğrenciye çeşitli hediyeler dağıtılacak.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı vekili Mustafa Yaman, Sağlıklı bir nesil için çalıştıklarını söyledi.

Bir yılı aşkın süredir bu şehirde ki kadın, genç, engelli ve öğrencilerimize öncelik veren bir belediye anlayışı ile çalıştıkların ı kaydeden Yaman, konu ile ilgili şöyle konuştu: “ Öğrencilerimizin yanımızda farklı bir yeri var. Okulların açılma döneminde binlerce öğrencimize kırtasiye malzemesi dağıttık. Yarıyıl tatiline giren öğrencilerimiz için ‘Yazın havuz kışın buz pisti’ diyerek yaklaşık bir ay boyunca öğrencilerimize buz pisti hizmeti verdik. Sağlık bir nesil için tüm ilçelerimizde ki ilkokul ve ortaokullarında ki öğrencilerimiz için harekete geçtik.”

Projemizi ilk olarak Derik ilçesi Subaşı Mahallesinde ki Subaşı İlkokulu, ortaokulu ve imam hatip ortaokullarında başladıkları kaydeden Yaman, şöyle devam etti: “Burada ki yaklaşık 650 öğrenciye uzman diyetisyenlerimiz sağlıklı beslenme ve hijyeni anlattı. Daha sonra minik yavrularımızı sağlık taramasından geçirerek kan gurubu kartlarını verdik. Belediyemizin kendilerine göndermiş olduğu diş bakım seti ile çeşitli hediyeleri de öğrencilere ulaştırıldık. Öğrencilerimizin mutluluğu bizlerin mutluluğudur."

YORUM EKLE