2023-2024 sezonunda Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Erkekler 2. Lig 6 Gurup’ ta mücadele eden Midyat Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, Karaman’da kampa girdi.

DEPSAŞ Enerji, Samsun’dan 13 Madalya İle Döndü! DEPSAŞ Enerji, Samsun’dan 13 Madalya İle Döndü!

Midyat Belediyespor gözünü 1. Lig'e dikti. Mavi Beyaz sezonunun ilk antrenmanını Karaman Yunusemre Spor Salonunda gerçekleştirdi. Yarı final maçlarına burada hazırlanıyor.

Antrenör Diyar Özsoy gözetiminde hazırlıklarına devam eden, Midyat Belediyespor kente şampiyonluk kupası ile dönmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Sıkı bir hazırlık süreci geçirdiklerini ve şampiyonluk hedefiyle yola çıktıklarını belirten Özsoy “Geçtiğimiz sezona kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bizim hikâyemiz bitmedi, yeni başladı. Takım olarak eksiksiz bir şekilde antrenmanlarımıza başladık. İnşallah ilk etapta oynanacak yarı final maçlarından galibiyet ile ayrılıp 1. Lige yükselmektir. Final gurubunda en iyi şekilde mücadele edip kupayı şehrimize getireceğiz. Sporcularımıza güveniyoruz. Hedefimiz belli şampiyonluk” diye konuştu.

Kulüp başkanı Atilla Baysal’da Geçen sezon play-off, istedikleri gibi sonuçlanmasa da ilk sene için önemli başarı elde ettiklerini anlattı, "Bu sezon için çalışmalara hızlı ve iddialı başladık, İyi bir noktaya geldik ligi şampiyon olarak bitirdik. Bu sezonki ilk hedefimiz play-off grubunda yer almak ama nihai hedefimiz tabii ki bu sezon kesinlikle 1. Lig'e çıkmak. Takımımıza güveniyorum. Hedefimize kilitlendik. İlçemize 1. Lig’e adım atmış olarak dönmek istiyoruz." diye konuştu.

Midyat Belediyesi Spor, İlk etabı Karaman Yunuesemere Kapalı Spor Salonunda ilk maçını Denizli ilinin Nazilli Belediye Spor ile yapacak. Ardından, Ordu’nun 52 Çamlık Spor ve Düzce Belediye Spor Akdemisi ile yapacak.

Midyat Belediyespor Erkek Voleybol Takımı (2)