Mahalli İdareler seçimi bize bir şans veriyor.

Mahalli İdareler seçimi bize bir şans veriyor. Mahalli Seçimin mantığı, merkezden atama değilde, bulunduğunuz belde de size en iyi hizmet edecek olanı siz seçin diyor. Peki 2019 seçiminde, bize hizmet etmek için seçtiğimiz Belediye Başkanı, bize güzel hizmet etti mi… yoksa gününü gün edip,yan gelip yattı mı. Bir seçmen olarak, yapılan hizmetleri takip etmek, en uygar hakkımız. 

İdarenin vermiş olduğu makam aracını dahi kullanmadan, şahsi arabasıyla, seçildiği günden bu güne, Ankara –Midyat arasında mekik dokuyan ve bu sürenin Başkanın hayelleri ile projelerini hayata geçirmede yetersiz kaldığına şahidiz. verilen beş yıllık süre zarfında yaptığı hizmetlere geçmeden önce, bir hususu dikkatinize çekmek istiyorum. 

Avrupa yı gezip görme şansı olanlar, orda şehirlerin mükemmel inşa edildiğini, yolların, caddelerin, parkların çok güzel imar edildiğinden söz ederler. Peki bu güzelliği kim inşa etti, elbette onların insanı. Peki onlar güzel işler yapar da, biz niye yapmayalım, bunun için doğru yerde doğru adamı seçmek lazım.

Bu itibarla, Seçim vadelerinde; “Midyat için bir şans olduğunu; görev verilmesi halinde, güzel projeleri hayata geçireceğini beyan eden; sayın Başkanımızın hizmetlerine, benim tespitlerime göre bir göz atalım.

                        BELEDİYE HİZMET ALANINA GİREN HİZMETLER

Çalışanların; halka nezih bir ortamda hizmet sunabilmesi için; belediye hizmet binası baştan aşağı onarıldı. *Kiralama usulü ile özel bir mülkiyette hizmet veren ve zamanla yerleşim alanı içinde kalan Makine ve İkmal Müdürlüğü “kademe” için; şehrin dışında, güzel bir yapı inşa edildi. * Midyat’ın kuyumcular ve Giyimciler çarşısı restore edilerek modern bir görünüm sağlandı.   *Midyat ve Estel in sit alanları restore edildi. Çalışmalar devam ediyor. *Midyat Konuk Evi Midyat Belediyesine kazandırıldı.  *Midyat kesiminde bulunan ve mülkiyeti Karayollarına ait 33 dönümlük arazi alındı. Millet bahçesi yapıldı.   *Midyat'a yakışır “47 dönüm arazi üzerine,bölgede benzeri bulunmayan Spor kompleksi inşa edildi.   *Estel kesiminde bulunan jandarmanın eski yeri alındı. Aynı yere çok güzel Midyat  Kültür ve Kongre Merkezi inşa edildi.    *Estel kesiminde bulunan Askeri Lojman yeri alındı. Güzel bir park yapıldı. (Bay ve Bayan WC,li)   *Askeri Gazino yeri alındi. Park yapmak için projelendirildi. (Fatih belediyesi Yapacak)   *Çok sayıda çocuk parkı yapıldı, yapılmaya devam ediliyor. *Estel ve Midyat  kesinde birer Sağlık Kabini açıldı.  *Belediyemiz, Midyat Konuk Evi İşletilmesini devir aldı.    *Estel kesiminde bulunan gömülü mağaralar gün yüzüne çıkarılma ve turizme kazandırılması  çalışmaları devam ediyor. *Başkan Makam aracını, evlenen çiftlere tahsis etmesi.  *Başkan maaşını, engelli kız çocukların eğitimine bağışladı.  *Belediye Kreş Hizmeti vermeye baladı.  *Bayanlar için,  Mikro Kredi Merkezi açıldı.  *Belediye Kent Konseyinin kuruldu.  *Kadın Eğitim Merkezin açıldı. *Şehir Merkezinde, Engelliler Derneğine  yer tahsis edildi. *Turizim  Bürosu açıldı.  *Farklı işlerde kullanmak üzere çok sayıda araç ve iş makinesi alındı.  * İlçemize, İkinci Su Boru hattı  ihale edildi bu yılın sonunda tamamlanacak. *İlçemize,  yeni bir Otogar kazandırıldı. (İhale aşamasındadır.)Mevcut otogarlar köy münübüslerine tahsis edilecek.    *Estel,deki eskigöl meydanı, çarpık yapılanmadan temizlenerek, büyük bir meydan olma. İşlemleri devam ediyor.  *Doğalgaz çalışmaları devam ediyor. *Doğalgaz çalışması tamamlan yerlere sıcak asfalt serimi yapıldı.   * Gençlik merkezi inşaatı bitme aşamasındadır.  * Kapalı semt pazarı yapıldı. * Çocuk Kütüphanesi yapıldı. * Binbaşı Abdrahman Efendi Konağı restore edildi.                

BELEDİYE HİZMET ALANINDA OLMAYIP, YAPIMINA ÖNCÜLÜK EDİLEN HİZMETLER  

*Mardin – Midyat duble yol  yapımı sağlandı.  *Bütün köy yolları asfaltlandı.  *Köylerde araziye çıkan yollar açıldı. (çalışmalar devam ediyor)   *Taziye Evi olmayan mahallere taziye evi inşa edildi.  *İlçemize modern bir Kütüphane yapılıyor. ( Altunkaya Holding tarafından)   *İlçemize, Sanat ve Tasarım Fakültesi yapılıyor.( Altunkaya Holding tarafından)  *İlçemize, Kız ve Erkek Yurdu yapılıyor. (Belediye Başkanımız şahsı tarafından)  *İlçemize, Güzel bir Polis Evi inşa edildi.  *İlçemize, Ağız ve Diş Sağlığı Hastene inşası bitmek üzeredir.   *İlçemize, Yeni Adliye Binası yer tahsis ve inşa işlemi sağlandı. *İlçemize, Organize Sanayi Bölgesi kurulması sağlandı. Çalışmalar devam ediyor.     *İlçemize, ikinci Küçük Sanayi  kurulması sağlandı. Çalışmalar devam ediyor.  *İlçemize 2. Noter geririldi.  * İlçemize on halı saha kazandırıldı.

Saygı ve hürmetlerimle! Kalın sağlıcakla...