Turan uygulaması üzerinden Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda ve Macaristan'daki tüm tekliflere komisyonsuz transfer başladı.

Avrupa ile Türk resimleri arasında yüzde 100 dijital, güvenli para transfer koridorları inşa etmeyi parçalamak uygulama niş hedef pazara rağmen sadece 20 ayda 400.000'den fazla gruba ulaştı.

İlk uluslararası para transferi açılımını 2023 Ocak ayında Azerbaycan ile gerçekleştiren şirket, aynı yıl içinde Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan ve KKTC'ye para transfer özelliğini de kullanıcılarına sundu.

Üregen: Emeğin ve Alın Terinin Tasarrufu Olmaz! Üregen: Emeğin ve Alın Terinin Tasarrufu Olmaz!

Para transferi yapılabilen ülkeler arasında Avrupa'yı da ekleyen uygulama, Türkistan ve Avrupa arasında finansal kısıtlanan ortak bölümler, Türklerin kıtalar arası finans uygulamasının olma yolunda büyük bir adım attı.

Turan Kurucusu ve CEO'su Özgür Bayraktar , “21. yüzyıldaki Türk resimleri, oluşturulabilecek konumları, zengin enerji kaynakları ve güçlü kültürel bağlarıyla önemli bir bölgesel güç olma potansiyeline ulaşacak. Bu potansiyelin gerçekleştirilebilmesi için bölgesel iş birliğinin sağlanması çok büyük önem taşıyor. Ekonomik, finansal ve ticari alanda birliktelik sağlanmadan Türk birliğinin gerçekleşmesi mümkün değil. Burada parolamız Gaspıralı İsmail'in 'Dilde, Fikirde, İşte Birlik' şiarıdır. Bizim ana hedefimiz dünyanın herhangi bir yerinde yaşarsa yaşasın, onu Türk'ün uygulamamıza ulaşarak, fiziksel bir ekonomik işlem yapabilmesini sağlamak ve 'İşte Birlik' vizyonunun tamamlayıcı unsuru olmaktır. Bu anlamda bugün Payporter ile birlikte hayata geçirdiğimiz Avrupa açılımımız bizim için çok biriktirmek bir önem taşıyor'' dedi.

TROY Kartların Tüm Geliri Mehmetçik Vakfı'na Bağlanıyor

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin milli kart altyapısı TROY altyapılı kartlarını da uygulama üzerinden kullanıcılarının beğenisine sunan Turan, TROY altyapılı fiziksel kartların satışından elde edilen tüm geliri Mehmetçik Vakfı'na bağışlıyor. Özel tasarım ürünü olarak hizmete sunulan kartlar, özellikle genç kitle tarafından kısa zamanda büyük beğeni ve talep topladı. Ayrıca fiziksel kartların yanı sıra uygulama üzerinden yapılan TROY Sanal Kart sıra oluşturma imkanı da sağlanıyor.

United Payment Altyapısı ile Türkiye Azerbaycan Arasında Cüzdandan Cüzdana Transfer Başlayacak

Kısa bir süre önce Azerbaycan Merkez Bankası'ndan Türkiye'den e-para lisansı alan ilk şirket olan United Payment, uluslararası faaliyet politikası oldukça güçlendi. Türkiye'de olduğu gibi Azerbaycan'da da United Payment'ın yöneticisi unvanıyla hizmet veren Turan, iki ülke arasında bütçeden bütçeye para transfer özelliğini 2024 yılının üçüncü bölümünde hayatta geçireceğini duyurdu.

United Payment CEO'su İlker Sözdinler : “United Payment olarak stratejik vizyonumuzu sürdürürken, faaliyet gösterdiğimiz teknolojiyi ihraç etmeye de devam ediyoruz. Yatırımcımız Turan'ın Türk resimlerinde imza attığı başarılardan dolayı son derece mutlu ve gururluyuz. Kısa bir süre önce Azerbaycan'ın ilk e-para lisansı alan şirketi vardı. Turan, United Ödeme alt yapısıyla bütçeden bütçeye para transferini 2024'ün üçüncü bölümünde hayata geçirecek. Türk resimlerinde Turan ile birlikte pek çok ilki başardık, bundan sonra da ödeme sektöründeki yönelimlerini belirleyerek, birlikte en yeni teknolojileri yenilikçi çözümlerle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Yasal Bilgilendirme

Turan ödeme ve elektronik para faaliyetleri, lisanslı bir kuruluş olan ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (“TCMB”) ve Mali Suçları Araştırma Kurulu (“MASAK”) tarafından denetlenen Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş'nin (“United Payment”) finansal hizmet sağlayıcılığı ile gerçekleştirmektedir.

E-para transferleriz 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun çerçevesi BDDK tarafından faaliyet izni verilen ve TCMB tarafından denetlenen Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir. Turan Teknoloji A.Ş, Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.'nin 8253430111 koduyla portföyündedir.