Kırsal Mahallelere 126 Taziye Evi

Büyükşehir Belediyeden Kırsal Mahallelere 126 Taziye Evi

Kırsal Mahallelere 126 Taziye Evi

Kırsal Mahallelere 126 Taziye Evi

Büyükşehir Belediyeden Kırsal Mahallelere 126 Taziye Evi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman il genelinde kırsal mahallelerde 1.5 yıllık dönemde 126 taziye evi yaptıklarını kaydetti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehrin her noktasında çalışmalar gerçekleştiriyor. İl merkezi ve ilçe merkezlerinin yanı sıra kırsal mahallelerin beklentilerini de yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, yaptığı taziye evleri ile vatandaşların takdirini kazandı. İhtiyaç hissedilen kırsal mahalelelerde 1.5 yıllık dönemde toplam 126 taziye evi bitirilerek hizmete açıldı.

Kırsal mahallelerimizi önemsiyoruz

Konu hakkında açıklama yapan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Kırsal mahallelerimizin ihtiyaçlarını gözetiyor ve sıkıntılarını gideriyoruz” dedi. Yaman, “İlimizde her yönüyle önemli çalışmalar yapmaktayız. Amacımız kırsal mahallelerden il merkezine kadar hemşehrilerimizin beklentilerini yerine getirmektir. Bu noktada ilimiz adeta bir şantiye alanı olmuş ve projeler ardı ardına bitmektedir. Biz kırsal mahallelerimizde de ciddi çalışmalar yapmaktayız. Özellikle kırsal mahallelerimizin yollarını en modern hale getirmemizin akabinde çocuklarımız için de parklar yapmıştık. Bunun yanında taziye evleri konusunda başladığımız çalışmalarda önemli rakamlara ulaştık” dedi.

Beklentilerini gerçekleştirdik

Taziye evleri yapımı konusunda bilgi veren Yaman şunları iletti: “Kırsal mahallelerimizde yaptığımız istişarelerde taziye evleri konusunda yoğun talep söz konusuydu. Biz bu talebi yerine getirmek için hemen harekete geçtik. 1.5 yıl içinde 126 taziye evini bitirerek hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Taziye evlerimiz aynı zamanda sosyal yaşam evleri de kullanılması hasebiyle kırsal mahallelerimizin sosyal yaşantısına katkı sağlamaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaş odaklı çalışmalarımız sürecek”

YORUM EKLE