AK Parti’de 31 Mart yerel seçimleri için süreç başladı.
 

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri için aday adaylık süreci 9 Kasım 2023 itibari ile resmen başlamış oldu.

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma sürece ilişkin yaptığı açıklamada, “9 Kasım tarihinde başlanan aday adaylığı süreci 17 Kasım tarihinde tamamlanacaktır. Tekrar 9 Kasım tarihinde başlanan belediye meclis üyeliği için ise başvuru bitiş süresi 3 Aralık 2023 itibari ile tamamlanacaktır. Buna ilişkin genel merkezimizin uygun gördüğü büyükşehir belediye başkanlığı için 50 bin TL, ilçe belediye başkanlığı için 20 bin TL ve belediye meclis üyeliği için de 10 bin TL bağış alınması yönünde kararını belirtmiştir.”

“Yapılacak tüm bağışlar, dünyanın gözü önünde İsrail vahşetine maruz kalan Filistinli kardeşlerimize AFAD aracığıyla gönderilecektir”.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Midyat’ta DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Midyat’ta

İl Başkanı Alma, “AK Parti kurulduğu 2001 tarihinden bu yana belediyecilikte hizmet anlayışına sürekli yenilerini ekleyerek bugüne kadar gelmiş tek partidir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile başlattığı ‘yerelde hizmette yenilikçi’ olmanın sonuçlarını diğer tüm illerimizde de göstererek, tüm AK Partili Belediyelerimizin yer aldığı şehirler halka dönük hizmetin anahtarı olmuşlardır. Bu anlamda önümüzde ki yerel seçimler büyük önem arz etmektedir. İnşallah canla başla çalışarak, anlımızın akıyla tekrar birinci parti olarak seçimleri tamamlayacağız.”