İSTANBUL (AA) - Ak Portföy, dünyanın önde gelen finans kurumlarından World Finance tarafından "Investment Management Awards 2022-Yatırım Yönetimi Ödülleri" kategorisinde art arda 4'üncü kez "Türkiye’nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi" unvanını aldı.

Ak Portföy açıklamasına göre, kurulduğu günden bu yana ana misyonunu, tasarruf sahiplerinin birikim ve yatırımlarına değer katmak olarak belirleyen ve sermaye piyasalarının gelişimini ve derinleşmesini destekleyen Ak Portföy, World Finance'den 4 yıldır art arda bu ödülü olan tek kurum oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, fon tasarımlarını geleceğe odaklanarak ve dünyadaki değişim düzenini takip ederek oluşturduklarını belirtti.

- "Bu başarı, kurum olarak doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi"

World Finance tarafından layık görülen "Türkiye'nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi" ödülünü bu yıl da aldıkları için büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Ersarı, şunları kaydetti:

"Türkiye’nin en büyük özel portföy yönetimi şirketiyiz. Odağımıza tasarruf sahiplerimizin ihtiyaç ve beklentilerini alıyoruz. Yatırımcılarımızı anlayarak onlara sunduğumuz yenilikçi ürünlerimizle dünya standartlarında yeni nesil ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Üst üste gelen bu başarı, kurum olarak doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir. Bu anlayışımız ve başarılı fon yönetimimiz uluslararası kuruluşlar tarafından da yakından izleniyor ve takdirle karşılanıyor."

Ak Portföy’ün yönettiği varlık büyüklüğüyle dünyada da ilk 500 portföy yönetimi şirketi arasında yerini aldığını belirten Ersarı, "World Finance tarafından verilen 'Türkiye'nin En İyi Yatırım Yönetimi Şirketi' unvanını 4 yıldır aralıksız biz alıyoruz ve bu başarının haklı gururunu yaşıyoruz." ifadesini kullandı.