Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Ders FİLİSTİN

Mardin Artuklu Üniversitesinde her Çarşamba üniversitenin bütün bölümlerinde eğitim gören 1. Sınıf öğrencilerine yönelik işlenen İnsan Toplum ve Medeniyet Dersinde bu hafta ders Filistin idi.

Edebiyat Fakültesi Süryani Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çelik tarafından Rektörlük AKM Salonlarında verilen Filistin dersine bu sene Mardin Artuklu Üniversitesinde okumaya başlayan bütün birinci sınıf öğrencileri katıldı.

Yurtdışında yaşayan Türklerin resmi işlemlerinde yeni kolaylıklar Yurtdışında yaşayan Türklerin resmi işlemlerinde yeni kolaylıklar

Çelik, süregelen İsrail işgali ve katliamlarıyla bir asıra yakın bir zamandır gündemden düşmeyen Filistin’in Dününü ve Bugününü üniversite öğrencileriyle konuştu.

Ulusal televizyon programları, yurtiçi ve yurt dışında verdiği konferanslarla kamuoyu yakından tanınan, İsrail'in batı dünyasının garantörlüğünde Filistin'de yaptığı soykırımın tarihsel arka planını, Filistin topraklarında gayrı meşru var olmasının tarihsel kökenlerini anlattı.

Mardin Artuklu Üniversitesinde gerçekleştirilen Filistin Dersi öğrencilerin soruları ve Prof. Dr. Mehmet Çelik hocanın verdiği cevaplarla sona erdi.

Editör: TE Bilisim