Cezaevi Firarisi Yakalandı

Kızıltepe’de Cezaevi Firarisi Kıskıvrak Yakalandı

Cezaevi Firarisi Yakalandı

Kızıltepe’de Cezaevi Firarisi Kıskıvrak Yakalandı


Mardin’in Kızıltepe ilçesinde cezaevinden firar eden hükümlü şahıs polis ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalandı.


Kızıltepe ilçesinde cezaevinden firar eden ve çeşitli suçlardan kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari şahıs İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonla kıskıvrak yakalandı.


Konuya ilişkin Mardin Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığının talimatlar ile Cezaevinden firar eden ve Diyarbakır 12. Asliye Mahkemesince 8 yıl 9 ay kesilmiş cezası bulunan, ayrıca izinsiz olarak ateşli silah ve mermileri ülkeye sokma imal etme nakletme satma suçundan aranan bir şahsın yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde; Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce 24.12.2017 günü şahsın Mardin Caddesi Belediye Garajı kavşağı çevresinde olabileceği bilgisinin alınması üzerine, ekiplerimizce belirtilen adres ve çevresinde araştırmalar başlatılmış, yapılan denetimler sırasında bahsi geçen şahıs ekiplerimizce yakalanarak gözaltına alınmıştır.” denildi.


Yapılan açıklamanın devamında, İl genelinde aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı.

YORUM EKLE