Mardin’de "Güvenli Okul Güvenli Çevre Projesi" Projesi 

Mardin’de "Güvenli Okul Güvenli Çevre Projesi" Projesi devam ediyor.

Mardin’de "Güvenli Okul Güvenli Çevre Projesi" Projesi 

Mardin’de "Güvenli Okul Güvenli Çevre Projesi" Projesi 

Mardin'de, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın talimatı ile başlatılan "Güvenli Okul Güvenli Çevre Projesi" devam ediyor.
 

Mardin’de Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman'ın talimatları doğrultusunda Emniyet Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde okul çevrelerinde şiddet olaylarının önlenmesi daha güvenli eğitim ortamının sağlanması çocukların her türlü şiddet, cinsel istismar, yasadışı örgütsel ve ideolojik faaliyetlerden korunması amacıyla başlayan Güvenli Okul Güvenli Çevre Projesi devam ediyor.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Okay Yaşar Anadolu Lisesi'nde polislik mesleği ve polis olma şartları hakkında bilgilendirme çalışmaları yapıldı.


Daha sonra yunus motosiklet ekipleri ve dedektör köpekler, Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu ve Elif Ana Mehmet Konuş İlkokulu'nda gösteri yaptı.

YORUM EKLE