Mardin’de Maddeye Değil Hayata Bağlan Projesi Başlatıldı

- Ankara’dan Mardin’e ‘Maddeye Değil Hayata Bağlan’ Yolculuğu

Mardin’de Maddeye Değil Hayata Bağlan Projesi Başlatıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi işbirliğinde hazırlanan Maddeye Değil Hayata Bağlan projesinin Mardin Açış Programı Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük Vali Kılıçlar Salonunda yapıldı.

Açış programına Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali İhsan Akgün, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Musa Kazım Arıcan, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Mardin Yeşilay Başkan Yardımcısı, Mardin Artuklu Üniversitesi ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinin Yeşilay Öğrenci Topluluğu Üyeleri ve Üniversite Hocaları katıldı.

Açış Programında proje ortağı Mardin Artuklu Üniversitesi ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörleri, Mardin Yeşilay Temsilcisi ve Yeşilay Öğrenci Toplulukları temsilcileri birer konuşma yaptı.

Aile dostluk, duyarlılık gibi değerler etrafında doğru insanlarla doğru işleri yapmanın bütün bağımlılıkların önüne geçebilecek bir etkisinin olduğunu belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Ahlak Bilgi Üretim anlayışıyla sürdürdükleri çalışmaların bir yansıması olan Maddeye Değil Hayata Bağlan projesinin ortağı olmaktan ve birçok çalışmada işbirliği yaptığımız ASBÜ Ailesini Mardin’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Özcoşar, adında da ifade edildiği üzere projenin dokunduğu herkesi hayata bağlaması temennisinde bulundu.

Kadim bir şehre gelmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek konuşmasına başlayan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Musa Kazım Arıcan da adeta kardeş üniversite oldukları MAÜ ile birçok ortak güzel iş yaptıklarını hatırlattı. Ortak dertlerimizi ortak güzel üretimlere dönüştürdükleri Mardin Artuklu Üniversitesine işbirliği için teşekkür eden Arıcan, Öğrencilerin üniversite hayatlarında sosyal sorumluluk çalışmalarında yer almalarının çok önemli olduğunu vurguladı.

ASBÜ Rektörü arıcan, Öğrencilik yıllarında içinde bulunulan sosyal sorumluluk çalışmalarının gelecekte de öğrencileri farklı kılacağını sözlerine ekledi.

Maddeye Değil Hayata Bağlan projesinin Mardin Açış Programı, Mardin Yeşilay Temsilcisi ve Yeşilay Öğrenci Toplulukları temsilcilerinin konuşmalarının ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

www.midyatgundem.com

YORUM EKLE