Mardin’de PKK tarafından kullanılan 2 sığınak imha edildi

- Mardin’in Savur ilçesi kırsalındaki PKK operasyonunda, mühimmat ve yaşam malzemelerinin bulunduğu 2 sığınak patlatılarak kullanılamaz hale getirildi.

Mardin’de PKK tarafından kullanılan 2 sığınak imha edildi

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ile MİT ekiplerince “Savur" kırsalında yapılan müşterek operasyonlarda, PKK mensuplarına ait olduğu belirlenen 2 farklı noktada bulunan sığınakta arama yapıldı.

 Yapılan aramada 3 kilogram plastik patlayıcı, 24 adet elektrikli fünye, bir adet telsiz komutanı EYP düzeneği ile çok miktarda yaşam ve muhtelif gıda malzemesi ele geçirildi.

Ele geçen delil niteliğindeki malzemelerin muhafaza altına alınırken ele geçirilen diğer malzemeler ile sığınaklar kontrollü şekilde patlatılarak kullanılamaz hale getirildi.

Eren-5 operasyonları kapsamında PKK terör örgütü üyelerinin bulunup etkisiz hale getirilmesine, barınma ve yaşam alanlarının yok edilmesine yönelik MİT destekli Mardin İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando birliklerinin katılımıyla sözde Savur kırsalında, Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Yasin Tekin özel birlik operasyonları icra edildi. Operasyonlarda teröristlere ait olduğu tespit edilen, taşlar arasına gizlenmiş 2 ayrı noktada bulunan 2 sığınakta arama yapıldı. Yapılan aramalarda 3 kilogram plastik patlayıcı, 24 adet elektrikli fünye, 1 adet telsiz komutanı EYP düzeneği ile çok miktarda yaşam ve muhtelif gıda malzemesi ele geçirildi. Aramalarda ele geçen delil niteliğindeki malzemelerin muhafaza altına alındığı, ele geçirilen diğer malzemeler ile sığınakların kontrollü şekilde patlatılarak kullanılamaz hale getirildiği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER