Midyat'ta Nitelikli Dolandırıcılık ve Tefeciliğe Yönelik Operasyon

Mardin’in Midyat ilçesinde, nitelikli dolandırıcılık ve tefecilik yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli gözaltına alındı.

Midyat'ta Nitelikli Dolandırıcılık ve Tefeciliğe Yönelik Operasyon

Mardin’in Midyat ilçesinde, nitelikli dolandırıcılık ve tefecilik yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli gözaltına alındı.

Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla harekete geçen Mardin Mali Suçlarla Mücadele KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, nitelikli dolandırıcılık ve tefecilik yaptıkları iddia edilen kişilerin yakalanması amacıyla bazı adreslere eş zamanlı baskınlar düzenledi. Operasyonda, 3 kişi yakalandı.

Midyat Adliyesine getirilen şüphelilerin, Abdulmutalip D. İsmail D. Ve Mehmet Şirin A. Mardin İl Emniyet Müdürlüğümüz, KOM Şube Müdürlüğünce gözaltına alındı.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü konu ile ilgili bilgileri de ise şöyle: “İlimizde Tefecilik suçunu işleyen şahıslara yönelik yürütülen, çalışmalar kapsamında; Midyat Cumhuriyet Başsavcılığının Talimatları doğrultusunda çalışmaya başlanmış ve soruşturma dosyası kapsamında, Yakalanmış, yapılan aramalarda; 1 adet ruhsatsız tabanca, 45 adet çek ve senetle birlikte gözaltına alınmış, 16 adet TAPU, Ele geçirilmiş olup, Yürütülen soruşturma kapsamında, 31 Müşteki şahsın tarafımızdan ifadesi alınmış, Şüphelilerin,  27 farklı eylemde; Tefecilik, Nitelikli Dolandırıcılık, 6136 SKM, Su işlemek amacıyla örgüt kurmak ve üye olmak, Tehdit, Resmi belgede sahtecilik Suçlarını işledikleri, Bahse konu eylemlerden,  5 Milyon TL haksız kazanç elde ettikleri tespit edilmiş, Şüphelilerin Mal Varlıklarına mahkeme kararıyla tedbir konulmuştur. Tahkikatın tamamlanmasının ardından şüpheliler Midyat adliyesine sevk edilmiş, yapılan duruşma neticesinde 3 şahıs da tutuklanarak Midyat M Tipi Kapalı Cezaevine teslim edildi.  Terör ve Her Türlü Suç Odaklarıyla Mücadele Kararlılıkla Sürdürülecektir”

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 11:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Omer
Omer - 5 yıl Önce

Ayaklarınıza sağlık Allah güç kuvvet versin devletimize