Yeşilay bilgisayar kursu katılımcılarına sertifika

Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi bünyesinde kurulan Gençlik Merkezi’nin düzenlediği bilgisayar kursu katılımcılarına sertifikaları verildi.

Yeşilay bilgisayar kursu katılımcılarına sertifika

Yeşilay bilgisayar kursu katılımcılarına sertifikaları verildi

Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi bünyesinde kurulan Gençlik Merkezi’nin düzenlediği bilgisayar kursu katılımcılarına sertifikaları verildi.
 

Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi ve Gençlik Spor Bakanlığı Destekli faaliyet gösteren ve "Güçlü İrade Güçlü Gençlik" sloganıyla yola çıkan gençlik merkezinde, gençleri sağlık, eğitim bağımlıklar konusunda bilinçlendirmeye, onlara bu konuda duyarlılık kazandırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi bünyesinde kurulan Gençlik Merkezi’nin düzenlediği “Eğitim ve Gençlik ” Konulu gençlik buluşmasının davetlisi olarak sertifika törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı gençlere “Eğitimin Hayatımızdaki Önemi” konusunda önemli tavsiyelerde bulundu, tecrübelerini anlattı.

Söyleşiden önce yapılan istişare toplantısında; Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan faaliyetler üzerinde fikir alış verişinde bulunan Sarı, toplantının ardından “Gençlerle Söyleşi” etkinliğinde gençlerle sohbet etti.

İnternet bağımlılığı gençler için büyük bir tehlike

Gençlere hitaben yaptığı konuşmasında, günümüzde teknolojinin ve imkânların gelişmesi sebebi ile madde bağımlılığının yanı sıra internet bağımlılığının da gençleri bekleyen en büyük tehlike olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Milli Eğitim ve Yeşilay işbirliği ile gençlerimizi bekleyen bu büyük tehlikelerin farkında olduklarını belirterek, yapılacak ortak çalışmalar ile gençlerimizin ailelerine, milletine ve devletine hayırlı birer evlat olarak yetişmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Konferans çıkışı gençlik merkezini gezen Yakup Sarı gençlere ihtiyaçları olduğu her konuda imkân dâhilinde destek vereceklerinin ve bu buluşmaları daha sık gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi.

Program gençlik merkezinde eğitim alan bilgisayar kursu öğrencileri sertifikalarını Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu’nun ellerinden almasıyla son buldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim atmaca
İbrahim atmaca - 7 ay Önce

Güçlü olmak için güçsüzün gücünü artırmak olur çoğunluk olmak için azınlığı kucaklamak gerek, iyilik kötülüğü kapatmakla zaifi korumak la en önemlisi insan olmakla güçlenir kalemine ve yüreğine sağlık Yusuf beğtaş

SIRADAKİ HABER