İSTANBUL (AA) - Boyner, hayatı dolu dolu yaşamaya dair gençlere ilham vermek üzere çıktığı yolda, sanatçıların boy aynaları üzerine resmettiği eserlerden oluşan "İzini Bırak" sergisini Boyner Cadde'de ziyaretçilerle buluşturuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, içinde sanatın farklı disiplinlerini barındıran Boyner Cadde, yeni bir sanat projesine ev sahipliği yapıyor.

Genç sanatçılara ilham vermek ve umut olmak amacıyla edding iş birliğinde hayata geçen "İzini Bırak" adlı sergi, hayal gücünün sınırlarını aşarak gençlere cesaret vermeyi hedefliyor. Sergide, farklı ekollerden 12 sanatçının edding kalemleri ile ayna üzerine çizim yaparak tasarlanmış eserleri yer alıyor.

Aslı Şarman, Burak Beceren, Burak Tozkoparan, Cins Cins3000, Deniz Salaçin Erciyas, Ekin Anıl, Erin İlkcan Aslan, Gökçe İrten, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Küntay Tarık Evren, Murat Kalkavan ve Pınar Birim'in edding kalemleriyle çizim yaptığı aynalar, Boyner Cadde'de sanata yeni bir soluk getiriyor.

"İzini Bırak" sergisi, aynı zamanda kalemin yalnızca kağıdı değil, hayal gücünün ulaştığı her yüzeyi sanatla ve duyguyla buluşturabileceğini keyifli bir yolla gösteriyor.

Boyner Cadde, sanatla iç içe bir deneyim için herkesi 5 Aralık'a kadar sürecek "İzini Bırak" sergisine, sanatçıların anlamlı izlerini kendi siluetlerinde incelemeye bekliyor.

- "Sanatçılara ve gençlere kendilerini özgürce ifade edebilecekleri ve keşfedebilecekleri dev bir yaşam alanı sunuyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdürü Yardımcısı Nurçin Koçoğlu, Boyner Cadde'nin, "yaşayan mağaza ruhunu" yeni sergisiyle daha da güçlendirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Boyner'de her daim sanatçılara ve gençlere kendilerini özgürce ifade edebilecekleri ve keşfedebilecekleri dev bir yaşam alanı sunuyoruz. edding ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde bir kez daha yaratıcı zihinlerin eserlerini Cadde mağazamızda ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sergi ile gençlere önlerindeki muhteşem hayat için sanatın ve birbirinden değerli sanatçıların yorumları ile umut vermek ve ilham olmak istedik. İzini Bırak sergisi, bize hayatı dolu dolu yaşamak isteyenlerin, hayatın içinden beslenen ve Boyner Cadde'de yine hayata bağlanmanın bir öyküsünü anlatıyor. Boyner olarak daima iz bırakan projelerle var olmuşken, sanatçıların yaşamlarda iz bırakacak bu eserlerine ev sahipliği yapmanın bizim için anlamı bambaşka. Üstelik bu eserler Boyner'in deneyim mağazacılığındaki öncülüğünü de yeniden hatırlatıyor ve mağazamız giderek daha da renkleniyor."

- "Kalemlerin tek boyutlu izleri ayna üzerinde çok boyutlu bir deneyime dönüştü"

edding Genel Müdürü Yüce Tümer ise edding kalemlerinden çıkarak hayat bulan çizgilerin ne kadar büyük bir değere dönüşebileceğini ve hayata ilham olabileceğini hep birlikte görebilmenin gurur verici olduğunu aktararak, "Boyner ile gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı proje sayesinde değerli sanatçılar ile birlikte ayna gibi bir yüzeyde de sanatı en yaratıcı formunda yakalayabileceğimizi hep birlikte deneyimledik. Bunun da ötesinde, kalemlerin tek boyutlu izleri ayna üzerinde çok boyutlu bir deneyime dönüştü, bizleri yoğun ve güzel duygularla buluşturdu." ifadelerini kullandı.