Batman’da en aktif hemşeri derneklerinden biri olan ve yapmış olduğu çalışmalarla hemşerilerini bir arada tutan Batman Midyatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin, yeni hizmet binasına taşınmasının ardından ziyaretçi akınına uğradı.

1998 Yılından beri Batman’da faaliyetini sürdüren dernek, geçtiğimiz günlerde Bahçelievler Mahallesi 1637 Sokak No: 5’te yeni hizmet binasının açılışı gerçekleşmişti.

Görkemli açılışının ardından Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’de derneğe ziyarette bulundu. Başkan Şahin'i, Dernek Başkanı Berati Mehmetoğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yeni dernek binası önüne karşıladı.

Başkan Veysi Şahin, ziyaretin ardından hemşeri derneklerinin kültürlerini yaşatmaları için çok önemli olduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu.

“Dernekler zaman içerisinde bulundukları kültüre katkı sağlıyor. Çeyrek asırdır Midyatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Batman’da faaliyet gösteriyordu. Kendi binalarında gönül rahatlığı ile artık hizmet verecekler. Derneklerinin hemşericilikte çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda dernek başkanı Berati Mehmetoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve Midyatlı hemşehrilerimize yeni hizmet binası kazandırdıkları için Midyatlı hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakalarından dolayı Batman'da ikamet eden Midyatlı hemşehrilerimize teşekkür eder, yeni açılan dernek binasının hayırlı olmasını temenni ederim. İnşallah birbirimize yardımcı olacağız ve destek olacağız. Midyat Belediye Başkanı olarak üzerimize düşen görev neyse yapmaya hazırım.”

Başkan Şahin, dernek başkanı Berati Mehmetoğlu dernek faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Batman Midyatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Berati Mehmetoğlu ise, “Bugün derneğimize ziyarete gelen çok kıymetli Midyat Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin’e bu nezaketinden dolayı şahsım ve yönetim adına teşekkür ederim. Bu ziyareti bizi mutlu etti, güç verdi. Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta açılışını gerçekleştirdiğimiz derneğimize ait olan 310 m2 modern alanda dernek binasını kazandırmanın sevinci içindeyiz. Derneğimizi Batman’da daha aktif hale getirmesi çabası içerisindeyiz. Hedefimiz Batman’daki tüm Midyatlıları tek çatı altında toplamaktır. İnşallah Batman ve Midyat arasındaki dostluğu pekiştirecek bir dizi projeyi de gerçekleştireceğiz.” dedi.

Ziyaret sonrasında karşılıklı olarak günün anısına tablo takdim edildi. Son olarak, Başkan Şahin, dernek başkanı ve üyeleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Selahaattin Erol / Batman