Kırsal Mahallelere Park Yapımı Başladı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman kırsal mahallelerde 180 yeni park için çalışmaların başladığını söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kent merkezi ve kırsal mahallelerin daha yaşanabilir olması hedefiyle projelerini sürdürüyor. Alt yapı ve üst yapıda 10 ayda rekorlar kıran Büyükşehir Belediye, çocuk dostu çalışmalar ile de dikkat çekiyor. Kent merkezindeki çocukların faydalandığı tüm imkanlardan kırsal mahallelerde yaşayan çocukların da faydalanması için çalışmalar yapan Büyükşehir Belediye, 180 yeni parkın ihalesini gerçekleştirmişti. Bu kapsamda park yapımlarına ise başlandı. Bazı kırsal mahallelerde biten çalışma ile çocuklar sevindi.

Her şey çocuklar için yola çıktıklarını kaydeden Yaman, Yaman,  “Çalışmaların bittiği kırsal mahallelerde çocuklarımız artık daha mutlu olacak.” dedi.

“Çocuk Gülerse Şehir Güler” sloganıyla projeler yaptıklarının altını çizen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, bu düşünceyle çalışmalara yön verdiklerini dile getirdi. Yaman şunları söyledi: “İlimizin geleceğini sağlam temeller üzerine inşa etmek için birimlerimiz fedakarca çalışmaktadır. Vatandaşlarımızın ümit ettiği bir Mardin’i tesis etmek için çaba vermekteyiz. Bu nedenle her yaş grubuna hitap eden projelere ve ilimizin sorunlarını kökten bitirecek işlere imza atmaktayız. Biz bütün planlamalarımızı ise geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için yapmaktayız. Onların daha güzel bir şehirde, fiziken ve maneven güçlü büyümesini hedeflemekteyiz”

Kırsal mahallelerde çocuklarımız mutlu

Bu nedenle kentin her bölgesinde çocuklara mutluluk verecek çalışmalara hız verdiklerini ileten Yaman, “Kentimizde çocuklarımızın daha güzel vakit geçirebilmeleri ve sosyal olmalarına olanak sağlayan parkların yapımını önemsemekteyiz. Bu nedenle il merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerimizde yaşayan çocuklarımızı da düşünmekteyiz. Çocuklarımızın kırsal mahallelerde park imkanlarına sahip olmaları için geçtiğimiz ay ihalemizi yapmıştık. İlk etapta toplam 180 yeni park yapılan ihaleyle kırsal mahallelerde yaşayan çocuklarımıza hediye edilecek. Bu bağlamda çalışmalarımıza başladık. Biten parklarımız çocuklarımızın sevinmesine neden oldu” dedi.