Pandemi Döneminde Otellerde Temassız Check-İn Teknolojilerinin Kullanımı Arttı

Pandemi Döneminde Otellerde Temassız Check-İn Teknolojilerinin Kullanımı Arttı

Pandemi Döneminde Otellerde Temassız Check-İn Teknolojilerinin Kullanımı Arttı

Pandemi döneminde oteller, inovatif teknolojilere ve buna ilişkin dijital projelere yönelerek; dijital menüler, temassız sipariş, temassız check-in, mobil ödeme alanlarında birçok yatırım gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili otellere özel mobil uygulama çözümü sunan platform WeBee Müşteri Çözümleri ve Operasyon Direktörü Mehtap Topcu ile konuyu değerlendirdik. WeBee sayesinde otellerin iOS ve Android'de kendi markalarına ait bir mobil uygulamaya sahip olduklarını vurgulayan Topcu, "Mobil uygulamayla birlikte misafirlerin konaklama deneyiminin tüm aşamalarında uçtan uca etkileşime odaklanabilir. Otel misafirleri, uygulamalar aracılığıyla, farklı birçok konuda diledikleri zaman, diledikleri yerde online olarak servis ve hizmet talebinde bulunabilirler.” dedi.

Kullanıcılar İçin Her Türlü Kolaylığı Sağlıyor 

Açıklamasının devamında WeBee platformunun otel içerisindeki kullanımına ilişkin bilgiler veren Mehtap Topcu, "Öncelikle mobil uygulamanın otel içerisindeki kurulumundan başlayıp tüm süreçlerde otellere birebir destek veren bir 'Müşteri Başarı Program Departmanımız' mevcut. Ekibimiz tüm müşteri otellerimiz ile birlikte otelin özelliklerini, lokasyonunu, misafir portföyünü ve operasyon yapısını inceleyip mobil uygulamanın otel içerisinde ki kullanımını, misafir memnuniyetini ve extra gelirleri maksimum seviyede tutacak stratejik planlamayı yapıp paylaşmakta ve takibini sağlamaktadır. Böylelikle WeBee sadece teknolojik bir ürün satan şirketten ziyade müşterilerine ürünün kullanımda destek veren; ürününün oteldeki gelişimini gözlemleyen ve otellere çözümüyle değer katmayı misyon olarak belirlemiş bir şirketiz" ifadelerini kullandı.

Temassız Sipariş Verebilme İmkanı 

Pandemi sürecinin otellerde teknolojinin kullanımına etkisini değerlendiren Topcu, "Bu dönemde oteller misafirlerine hijyenik ortamda, temastan mümkün olduğunca arındırılmış sosyal mesafe gözetimi çerçevesinden en iyi hizmeti sağlamaya çalışıyorlar. Pandemi sürecinde tüm sektörlerde olduğu gibi konaklama sektöründe de dijitalleşmeye dair birçok adım atıldı. Partner otellerimiz kendilerine özel dizayn edilmiş mobil uygulamaları ile birlikte odalarda ki tüm basılı bilgilendirme materyallerini aplikasyon üzerine dijitalleştirdiler. Bununla beraber restaurant ve spa menüleri uygulama içerisinde yayınladık ve temassız sipariş verebilme hizmetini sunduk. Check-in sırasındaki teması azaltmak için uygulama üzerinden temassız check-in özelliğini aktif ettik ve bunun yanı sıra akıllı telefonlarla uygulama üzerinden anahtarsız kapı açma sistemi, hes kodu alma ve mobil ödeme seçenekleri ile otellerde güvenli ve teması minimuma indirecek teknolojik çözümlerle otellerimize hizmet vermeye devam ediyoruz" diye konuştu.

Oteller İçin İnovatif Çözüm 

Son olarak oteller için özel olarak geliştirilen platform WeBee’nin avantajları hakkında bilgi veren Topcu, şöyle devam etti: "Misafir kullanımı tarafında uygulama ücretsiz olup, erişimi ve kullanımı oldukça kolay. Misafirler internete bağlı oldukları süre boyunca; kendi dillerinde 7/24 dijital bir concierge hizmetli alabiliyorlar ve en önemlisi bu hizmeti kendi şahsi telefonlarından alabiliyorlar olması. Otel çalışanları için ise en başta ölçeklendirilebilen bir yapı ve misafirle yüz yüze gelmeden teması minimize ederek servis vermeye devam edebiliyorlar. Pandemi sürecinde operasyonel anlamda otellere büyük katkıları olan ve güvenli ortamda misafir memnuniyetinin sürdürülebilmesi için çok inovatif bir çözüm."

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER