Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kütüphanenin gençlerinin okuyarak ve öğrenerek zaman geçireceği bir alan olduğunu belirtti.

Bakan Işıkhan açılışta yaptığı konuşmada, 27 bin metrekarelik bir alana inşa edilen Millet Bahçesi'nde kazandırdıkları kütüphane ile Mardin'in, Midyat'ın aklı, fikri, geleceği parlak gençlerinin zamanlarını okuyarak ve öğrenerek geçireceklerini söyledi.

Bakan Işıkhan konuşmasını şöyle sürdürdü. “Mardin Büyükşehir Belediyesi adayı Abdullah Erin, Midyat'ta Veysi Şahin ile Mardin ve Midyat'ı Türkiye'de ve dünyada örnek şehir haline getirecekler. Kütüphanesiz hiçbir sosyal alan bırakmadan doğal ve kültürel varlığımızı korumaya, yaşatma devam edeceğiz. Ülkemizin en önemli bilim insanı, mühendis ve akademisyenlerinden birisi olan Prof. Dr. Talip Yaşar Alp'in ismini de bir salonunda yaşatacak kütüphanemizin, tıpkı hocamız gibi kıymetli bilim insanlarının yetişmesine vesile olmasını diliyorum. Çünkü biz Sayın Cumhurbaşkanı'mızın ifadeleriyle ancak 'okuyan, düşünen, uygulayan ve neticelendiren' bir toplumun geleceğe ışık tutacağına ve istikbalimizi inşa edeceğine inanıyoruz. Geleceğin güçlü Türkiye'si ve Türkiye Yüzyılı, ilmin, irfanın gölgesinde, doğal ve kültürel mirasıyla barışık, sosyal hayatın bizzat içerisinde yetişmiş gençler ve çocuklarımızın eseri olacaktır. Midyat'ımızın doğal güzelliğine güzellik katacak Millet Bahçemizin yeni eseri kütüphanemizin, Mardinli hemşehrilerim başta olmak tüm ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum." Şeklinde konuştu.

Bakan Işıkhan, 31 Mart'taki yerel seçimlerde Mardin Büyükşehir Belediyesi adayı Abdullah Erin, Midyat'ta Veysi Şahin destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Vali Akkoyun ise da ilçeye yeni bir kütüphane kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Süleyman Bölünmez, Veysi Şahin ve partililer onuruna yemek verdi Süleyman Bölünmez, Veysi Şahin ve partililer onuruna yemek verdi

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin de kütüphanenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Bakan Işıkhan ve davetliler, kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Ardından yapımı devam eden Spor Kompleksinin inşaatında incelemede bulundu.  Daha sonra Esnaf ziyaretini gerçekleştirdi.

431191788 954987095985210 2707004752547974201 N