Dargeçit Kırsalda Hizmet Atağı

Mardin’in Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, kırsal mahallelerde hizmet atağı başlattı.

Dargeçit Kırsalda Hizmet Atağı

Kırsal ve merkezdeki hizmet eşitliğini sağlamak amacıyla seferber olan Dargeçit Belediyesi ekipleri, yıllardır toz ve çamur içerisinde olan kırsal bölgelerde kilit parke taşı döşeme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Belediye ekipleri son olarak Sümer (Deywan) Mahallesinde ve Harmanlı (Xırabe Şabıka) Mezrasında çalışmaları sürdürüyor. İlçenin Akçaköy (İzar) Mahallesinde 5 bin metrekare kilitli parke taşı döşeme çalışmasını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunan ekipler, diğer taraftan ise ilçe merkezinde deforme olmuş parkelerin değişimini gerçekleştiriyor. 

Sosyal Belediyecilik Ön Planda

Çağdaş ve modern bir kent oluşturmak için tüm imkanlarıyla seferber olduklarını vurgulayan Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, "Belediye hizmetlerini vatandaşın ayağına götürmek ve kaliteli hizmet vermek her zaman önceliğimiz olacak. Belediye olarak tarihi ve kültür değerleri ile birlikte, sosyal belediyeciliği ön planda tutan bir anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana kendimize belirlemiş olduğumuz bir takım hedefler vardı. Bunlardan biri uzun yıllar hizmet görmeyen bölgelere hizmet götürmekti. Bu doğrultuda ilçemizin 4 bir yanında hizmet seferberliği başlattık. Çağdaş döneme uygun, modern ve vatandaşlarımızın layık oldukları en güzel şartlarda yaşayabilecekleri bir ilçe planlıyoruz" dedi.

Vatandaşlara sunulan hizmetler takdir toplamaya devam ederken, Sümer (Deywan) Mahallesi ve Harmanlı (Xırabe Şabıka) Mezrasında yaşayan vatandaşlar belediyenin çalışmalarından memnun olduklarını belirterek, Başkan Aksoy’a ve ekiplerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER