Dargeçit’te Okullarda Başlatılan Çevre Düzenleme Çalışmaları Tamamlandı

Dargeçit Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan okullarda başlattığı çevre düzenleme çalışmalarını tamamladı.

Dargeçit’te Okullarda Başlatılan Çevre Düzenleme Çalışmaları Tamamlandı

Mardin'in Dargeöit ilçe Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan okullarda başlattığı çevre düzenleme çalışmalarını tamamladı.

Toprak olan okul bahçelerinde yağışlı havalarda oluşan çamur nedeniyle öğrencilerin kullanabileceği alanların daralması ve görüntü kirliliğine sebep olması Dargeçit Belediyesi'ni harekete geçirdi. Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy’un talimatları doğrultusunda harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kısa bir sürede Dargeçit İmam Hatip Ortaokulu, Gazi Ortaokulu ve Zübeyde Hanım Ana Okulu bahçelerinde başlattığı çevre düzenleme çalışmalarını tamamlayarak öğrencilerin hizmetine sundu.

Çalışmaların tamamlandığı okulları ziyaret eden Başkan Aksoy, Öğretmenlerle bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi.

Tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Aksoy,” Öğrencilerin daha sağlıklı ve elverişli ortamlarda eğitim hayatlarını sürdürmeleri için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını aktararak sözlerini şu şekilde devam etti;

“ Gençler ve öğrencilerimizin bizim için ne kadar değerli olduğunu her defasında dile getirdik. Bu doğrultuda onlar için çalışmaya devam edeceğiz. Onların daha elverişli ortamlarda eğitimlerini alabilmeleri için biz Dargeçit Belediyesi olarak her şeyi yapmaya ve her türlü sorumluluğu almaya hazırız. Öte yandan çevre düzenleme çalışmalarının tamamlandığı alanları inceledikten sonra öğretmenlerimizi ziyaret ederek istek ve taleplerini dinledik. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha temiz, sağlıklı ve kaliteli bir öğretim görmelerini sağlamak için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz.” 

Yapılan çalışmalar ilgili okul yöneticileri ve veliler Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy’a, başta olmak üzere çalışanlara teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER